Huawei

Huawei Freebuds 4i Tanıtıldı! 10 Dakika Şarj İle 4 Saat Kullanım

Huawei Freebuds 4i resmen tanıtıldı. Şirketin yeni kablosuz kulaklığı, 10 dakikalık şarj ile 4 saat kullanım vaat ediyor…

Kendini her alanda geliştiren ve farklı kategorilerde de ürünlerini sergileyen Huawei, şimdi de yeni kablosuz kulaklığını duyurdu. Giyilebilir teknolojide adından sıkça bahsettiren şirket, biraz önce online olarak gerçekleştirdiği etkinlikte Huawei Freebuds 4i kablosuz kulaklığını duyurdu. İşte fiyatı ve özellikleri;

Huawei Freebuds 4i Tanıtıldı

Çinli üreticinin en yeni kablosuz kulaklığı olan Huawei Freebuds 4i, tam da önceki haberlerimizde bahsettiğimiz özellikler ile tanıtıldı. Oldukça şık tasarıma sahip olan bu kulaklık, aynı görünümü kutusuna da yansıtıyor. Freebuds 4’ün kutusu, küçük ve yuvarlak, aynı zamanda çakıl şeklinde bir tasarım ile geliyor.

Freebuds 4i Aktif Gürültü Engelleme Özelliğine Sahip

Şık tasarımıyla ön plana çıkan Frebuds 4i, 3D biyonik tasarımı benimsiyor ve aktif gürültü engelleme teknolojisi ile donatılıyor. Bunun yanı sıra çift MIC çağrı gürültü azaltmayı da destekleyen bu kablosuz kulaklık, genel olarak dışarıdaki tüm sesleri engelliyor.

Örneğin rüzgarlı bir alanda telefon görüşmesi gerçekleştiriyorsanız, sizin sesiniz karşı tarafa sanki o rüzgar yokmuş hissiyatıyla gidecek. İşte bu mükemmel özelliğin arkasında da ANC teknolojisi ve çift MIC çağrı gürültü engelleme işlevi bulunuyor.

Bir kablosuz kulaklıkta aradığımız en büyük özellik, kesinlikle hızlı dolan pili ve geç biten şarjı olmasıdır. İşte aradığımız tüm bu kriterler Freebuds 4i’de kullanıcıya sunuluyor.

Huawei Freebuds 4i

Yerleşik olarak şarj edilebilir pilleri sayesinde bu kulaklık ile, 10 saat kesintisiz kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Şarj kutusuyla 22 saate kadar uzayan bu süre, neredeyse kulaklığınızı şarja hiç takmaya bile gerek kalmayacağını gösteriyor. Dahası Huawei, Freebuds 4,’nin 10 dakikalık şarj ile 4 saat kullanım sunacağını vaat ediyor. Bu detaya da ayrı bir parantez açmak gerek.

Freebuds 4i, EMUI 11 tabanlı telefonlarda kutunun kapağını ve diğer akıllı işlevleri de açarak hızlı bağlantıyı destekliyor. Sağ ve sol kulaklığa çift dokunarak müziği başlatabilir, durdurabilir ve değiştirebilirsiniz. Ayrıca gelen aramaları da yine dokunma işlevleriyle alabilirsiniz. Kulaklıkların sağ ve soluna uzunca bastığınızda ise; aktif gürültü  ve ortam gürültü engelleme modların da devre dışı bırakıp etkinleştirebilirsiniz.

 

Suya ve toza karşı IP52 sertifikası ile korunan bu kulaklıklar, 10 mm emitörler ile geliyor ve Bluetooth 5.2 bağlantısını da destekliyor.

Fiyatlandırma

Gel gelelim zurnanın zart dediği yere. Harika özellikleri ve şık tasarımı ile ön plana çıkan Freebuds 4i;  beyaz, siyah ve kırmızı olmak üzere üç renk seçeneğiyle geliyor. Ergonomik tasarıma sahip olan bu kulaklığın fiyatı ise, yalnızca 77 dolar etiketinde. Tabii bu fiyatlar ülkemize gelene kadar büyük değişikliklere uğrayacaktır. Resmi açıklama yapıldığında Türkiye fiyatlarını da açıklayacağız.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu