Huawei

Huawei HarmonyOS 2.0’ı Resmen Tanıttı! İşte Özellikleri

Huawei kullanıcılarının merakla beklediği HarmonyOS 2.0 işletim sistemi, Çinli üreticinin biraz önceki tanıtımıyla resmiyet kazandı.

Bugün için konferans düzenleyeceğini bildiren Huawei, söz verdiği gibi yeni ürünleriyle beraber karşımıza çıkmaya başladı. Çinli üreticinin bu etkinlikte tanıtacağı pek çok ürün olacak. Ancak her şeyden önce HarmonyOS 2.0 sahneye çıktı.

HarmonyOS 2.0 özellikleri

Huawei’nin resmi açıklamalarına göre HarmonyOS 2.0; tam senaryolu akıllı yaşam çözümü ve beş ana yaşam senaryosu için tek duraklı bir çözüm sunuyor. Yani; akıllı ev, akıllı ofis, akıllı seyahat, spor ve sağlık tek bir noktada buluşuyor.

Öte yandan Huawei, yeni işletim sisteminin 128 kb’dan 4 GB’a kadar sistemi kaplıyor.

HarmonyOS 2.0 1

HarmonyOS işletim sistemi, kullanıcıların donanımı özgürce birleştirmesine ve birden fazla terminali entegre etmesine olanak tanıyan dağıtılmış bir teknolojiyi benimsiyor.

Çinli üretici HarmonyOS 2.0 ile birlikte kontrol merkezindeki hantal görünüşe veda etti. Kullanıcılar artık tek bir cihaz üzerinden birden fazla cihazı kontrol edebilecek.

Bunun yanı sıra HarmonyOS; çoklu kamera modunu desteklerken, aynı zamanda çoklu fotoğrafçılığı da destekliyor. Yeni güncellemeyle birlikte  gelen HarmonyOS Connect, cihazın zekasını tek dokunuşla dağıtım ağını, evrensel kartı ve minimalist etkileşimi kolayca uyandırabilir.

HarmonyOS 2.0 (1)

HarmonyOS birleşik kontrol merkezi cep telefonlarında, saatlerde ve Pad’lerde görüntülenebilir.

HarmonyOS 2.0 (1)

HarmonyOS’un yeni masaüstü, çeşitli bilgileri kart şeklinde sunuyor. Bu da arayüz tarafında dikkat çeken bir başka değişiklik.

HarmonyOS ana sayfa

Bu arada Huawei’nin yeni işletim sistemi kart deneyiminin, bu sisteme sahip olan tüm cihazlar aynı olduğunu da belirtelim.

HarmonyOS
HarmonyOS

Huawei’nin yeni işletim sistemi sorunsuz bir akış işlevine sahip. Kişi, nerede olursa olsun hizmet bir saniye içerisinde iletilmesi gereken yere ulaşacaktır.

Öte yandan HarmonyOS 2.0, çok düşük sıralı bir okuma, sıralı yazma ve eskime derecesine sahip.

s 521687fed6164d5fab35ec15f26acbbe
HarmonyOS ve iOS oyun ömrü karşılaştırma

Gizlilik konusunda da bu sistem gerekli güvenliğe sahip. Huawei yeni güncellemeyle birlikte çok cihazlı işbirliğine dayalı kimlik doğrulama ve güvenlik sunuyor.

s 57d4403c062c47ac875f17f1b82f6b6f

HarmonyOS’taki sistem güvenliği, aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi küresel otoriteler tarafından kabul edildi. Bu da Huawei’nin gizlilik konusunda büyük başarıya ulaştığını ortaya koyuyor.

s d94037f2697342eb8cdcd9820de53c29

Şimdilik lansmanı sizlere canlı olarak aktardık. Ancak başka bir makalede HarmonyOS’u sizlere tek bir makalede tekrardan sunacağız.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu