HuaweiYazılım

Huawei Mate 20 Serisi Global Olarak EMUI 11 Güncellemesini Almaya Başladı

Huawei Mate 20 serisi, merakla beklenen EMUI 11 güncellemesini Global olarak almaya başladı. Beklenenden erken geldi.


Yeni işletim sistemi HarmanyOS için çalışmalarını sürdüren Huawei, öte yandan da Android ile uyumlu olan EMUI 11 güncellemelerine yönelmiş durumda. Son zamanlarda Global sürümleri kullanıma sunan firma, bugün sürpriz bir şekilde Huawei Mate 20 serisi için merakla beklenen bu güncellemeyi yayınlamaya başladı.

Huawei Mate 20 Serisi  EMUI 11’i Alıyor

Normal şartlarda Huawei Mate 20 serisi, EMUI 11’in Global sürümünü Mart ayında alacaktı. Ancak Çinli üretici bugün sürpriz yaparak güncellemeyi beklenenden erken sundu.

Bildiğiniz üzere EMUI 11 arayüzü, geçtiğimiz yılın Eylül ayında tanıtılmıştı. Daha sonra ise beta olarak; Huawei P40, Mate 30 ve MatePad Pro gibi cihazlara ulaşmıştı.

Bu modellere ek olarak Huawei, kısa bir süreden sonra Çin’de ve Avrupa’da Mate 20 serisini de beta testlerine dahil etti. Birkaç ay boyunca süren bu testlerin ardından Mate 20 serisi, kararlı yapıda EMUI 11’i  de almaya başladı. Şimdi ise rota Avrupalı kullanıcılara çevrildi. Zira onlarda bugünden itibaren güncellemeyi Global sürümde almaya başladılar.

Huawei Mate 20

Şu anda dünyanın farklı ülkelerinde kademeler halinde dağıtılan bu güncelleme; Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20X kullanıcılarına ulaşıyor. Yazılım OTA ile dağıtıldığı için ülkeden ülkeye ulaşma süresinde değişiklikler olacaktır. Bu yüzden sabırla beklemenizi tavsiye ediyoruz.

EMUI 11 Özellikleri

EMUI 11, yeniden tasarlanmış kullanıcı arayüzü, geliştirilmiş ”Her Zaman Açık Ekran”, yeni GUI efektleri, geliştirilmiş ses tasarımı vb. gibi özellikleri beraberinde getiriyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu