Akıllı TelefonlarHuawei

Huawei Mate 40E Yolda! Bütçe Dostu Fiyatla Geliyor

ABD yaptırımlarına rağmen üretimden vazgeçmeyen Huawei, yakın zamanda uygun fiyatlı bir telefonunu daha piyasaya sürecek. Şirketin halihazırda P50 serisi üzerine çalıştığını zaten biliyoruz. Ancak bugün ortaya çıkan telefon, Mate 40 serisinin yeni bir üyesi olacak.

Mate 40E geliyor

Çinli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz yılın Ekim ayında; Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro Plus ve Mate 40 Porsche adlı telefonlarıyla karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise dev üretici, P50 serisinden önce uygun fiyatlı bir telefon üzerine daha çalışıyor. Mate 40E olarak adlandırılacak olan bu telefon, diğerlerine göre nispeten düşük özellikte ve bütçe dostu bir fiyat ile piyasaya sürülecek. Peki bu telefon bizlere neler sunacak?

Çinli kaynakların bugün ki sızıntılarına göre Huawei’nin uygun fiyatlı olması beklenen bu cihazı, 64 megapiksellik bir ana kameraya sahip olacak. Ancak daha önce birkaç kez daha sızdırılan bu telefonun, IMX 700 sensörlü 50 megapiksellik kamera ile geleceği söyleniyordu. Fakat bileşen eksikliği nedeni ile Huawei, Mate 40E’de 64 megapiksellik bir ana kamerayı tercih edecek.

Mate 40E

Geçtiğimiz aylarda çeşitli sertifika sitelerinde onaylanan Mate 40E, 2376 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 6.5 inçlik OLED bir ekran ile donatılacak. İşlemci olarak ise cihazda, zor şartlarda üretilen Kirin 990 5G yonga setine yer verilecek. Aynı zamanda bu yonga setinin frekans hızının da, 2.86Ghz olduğunu yeri gelmişken belirtelim.

Görünüm açısından ise Mate 40E’nin, tıpkı standart Mate 40 ile aynı tasarıma sahip olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Bu telefonda, delikli ve kavisli bir ekrana sahip olacak. Aynı zamanda 90Hz’lik de yenileme hızıyla desteklenecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu