Akıllı TelefonlarHuawei

Huawei Mate X2 Katlanabilir Telefon Özellikleri İle Sızdırıldı

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Huawei, yeni katlanabilir telefonu Mate X2 İçin hazırlıklarını tüm hızıyla devam ettiriyor. İşte yeni Mate X2’nin sızdırılan önemli teknik özellikleri…

Çin’in en güvenilir kaynaklarından biri olan ”Dijital  Sohbet İstasyonu” , yaklaşmakta olan Mate X2 katlanabilir telefonun; boyutunu, pil kapasitesini ve hızlı şarj gibi bazı teknik özelliklerini açığa çıkarıyor.

Mate X2 özellikleriyle karşımızda

Dijital sohbet istasyonundan gelen bilgilere göre Huawei’nin yeni katlanabilir telefonu Mate X2; 161.8 x 145.8 x 8.2mm’lik ekran boyutlarına sahip olacak. Çift ekranlı olarak gelen bu telefonun ana ekran boyutu 8.01 inç olurken, ikincil ekran boyutu ise 6.45 inç boyutunda olacak. Aynı zamanda cihazın, içeri doğru katlanabilir bir tasarıma sahip olacağı da iddia ediliyor.

Mate X2 pil kapasitesi de belli oldu

Huawei Mate X2’nin çeşitli özelliklerini açığa çıkaran Çinli kaynak, bu telefonun 4.4000 mAh’lik pil ile donatılacağını da açıklığa kavuşturuyor. Ek olarak bir de 66Wat hızlı şarjı destekleyeceğinden de bahsediliyor.

20210120 224444 486 e1611175202218

Daha önceki bilgilerden yola çıkacak olursak Mate X2; Samsung ve  BOE tarafından geliştirilen 2480 x 2220 piksel çözünürlüğe sahip bir ekran ile donatılacak. Aynı zamanda buna bir de, 120Hz‘lik  yenileme hızı eşlik edecek. Fakat merakla beklenen UTG cam, bu telefonda yer almayacak. Çinli üretici bunun yerine CPI koruyucu cama yer verecek.

Teknik özellikler hakkında konuşacak olursak Mate X2; gücünü Kirin 9000 serisi yonga setinden alacak. Aynı zamanda; Bluetooth 5.1, EMUI 11 ve Android 10 işletim sistemiyle de kutudan çıkacak. Ancak lansman gününe kadar işletim sisteminde bir değişikliğe gidilebilir. Zira Çinli üretici, yeni geliştirdiği HongmengOS işletim sistemini, katlanabilir telefonuyla birlikte sunabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu