HuaweiAkıllı Telefonlar

Huawei Mate X2 Lansman Öncesinde Yeni Görüntüsüyle Karşımızda

Huawei, 2021’in ilk bombasını patlatmaya hazır. Bugün erken saatlerde yeni katlanabilir ekranlı telefonuyla ilgili bir duyuru yayınlayan Çinli üretici, merakla beklenen Huawei Mate X2 katlanabilir telefonunu 22 Şubat tarihinde tanıtacağını açıkladı. Bu açıklamadan kısa bir süre sonrada Çinli kaynaklar, Mate X2’nin yeni bir görüntüsünü ortaya çıkardı.

Huawei Mate X2 yeni resmiyle sızdırıldı

Huawei Mate X2‘nin görüntüsünü açığa çıkaran kaynak, katlanabilir ekranlı telefonun ince ve hafif olacağını iddia ediyor. Diğer yandan aşağıdaki resme baktığınız zaman bu telefonunun, birincil(ana) ekranında herhangi bir çentik ya da sensör bulunmuyor.  Çinli üretici ana ekranda olması gereken selfie kamerasının deliğini, Mate X2’nin ikincil ekranına açıyor. Yani çift selfie kamerası, ikinci ekranın sol üst köşesine entegre edilecek.

Huawei Mate X2

Mate X2 beklenen özellikler

Gelen bilgilere göre Huawei Mate X2, Kirin 9000 serisi yonga setiyle donatılacak. Yapılandırma olarak ise bu telefon, içe katlanabilen çift ekranlı tasarıma sahip olacak. Aynı zamanda bu ekranlardan biri, 2480 x 2200 piksel çözünürlük ve 8.1 inç boyut ile gelirken, ikinci ekran ise 2700 x 1160 piksel çözünürlükte 6.45 inçlik boyut ile gelecek.

Kameralar hakkında konuşacak olursak Huawei, yeni katlanabilir telefonunda; 50+16+12+8 megapiksellik dörtlü kamera kurulumuna yer verecek. Kamera konusunda Çinli şirket sizi kesinlikle tatmin edecektir.

Ancak pil olarak pek olumlu konuşamayacağız. Zira çift ekranlı olan bu telefon, 4.400 mAh’lik bir pil ile donatılacak. Yani bir günü çıkarıp çıkarmayacağı bile muamma.

Şu anda Mate X2 hakkında gelen bilgiler bu kadar. 22 Şubat tarihinde tanıtılacak olan bu telefon, 2021’in ilk katlanabilir ekranlı modeli olacak ve kitap şeklinde tasarım ile kullanıcıya hitap edecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu