HuaweiYazılım

Huawei Nova 7 Pro HarmonyOS 2.0 Çalıştırırken Görüldü!

Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek olan HarmonyOS 2.0, Huawei Nova 7 Pro modelinde çalışır halde görüldü. İşte detaylar...

Çinli üretici Huawei, yeni işletim sistemi HarmonyOS 2.0’ı daha fazla modelde test etmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda Honor telefonlarda bile test edildiği görülen HarmonyOS, şimdi ise orta segment Huawei Nova 7 Pro modelinde çalışır halde görüldü.

Huawei geçtiğimiz haftalarda birkaç modelini daha HarmonyOS 2.0 kapalı test sürümüne almıştı. Örneğin; Huawei Nova 6, Nova 6 5G, Nova 7 5G, Nova 8 ve Nova 8 Pro modelleri için kapalı beta alımları başladı. Ancak bugün tuhaf şekilde weibo’da Nova 7 Pro modelinin üzerinde de bu arayüzün yüklendiğine dair ekran resimleri sızdırıldı.

Huawei Nova 7 Pro HarmonyOS 2.0 ile görüldü

Arayüz açısından HarmonyOS, pratik olarak Android’in tabanlı EMUI’dan çok farklı değil. Ancak içerisinde hiçbir Google hizmetini barındırmıyor. Alternatif olarak şirket kendi geliştirdiği HMS servisleriyle bunu destekliyor.

Nova 7 Pro modeli şu anda güncellemeyi alacak ikinci dalga grubunda yer alıyor. Muhtemelen kullanıcılar kararlı sürüme Temmuz-Ağustos aylarında kavuşacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu