HuaweiAkıllı Telefonlar

Huawei P40 4G Resmen Onaylandı! Bütçe Dostu Fiyat İle Geliyor

Bir süredir soyut olarak sızıntılarını gördüğümüz Huawei P40 4G, bugün Sanayi ve Bilgi Teknoloji Bakanlığı tarafından resmen onaylandı.

Huawei akıllı telefon üretimine hız kesmeden devam ediyor. Normalde şirketin ürün grubu sıralamasına göre, her yılın ilk çeyreğinde yeni ”P” serisi amiral gemisi telefonlar ile tanışırız. Zira Şubat ayına da girmemizle birlikte bir sonraki P50 serisiyle ilgili sızıntılarda giderek arttı. Gelen bilgilere göre Huawei’nin bir sonraki P50 serisi; P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus modellerinden oluşacak. Ancak bunların öncesinde Çinli üreticinin bizlere ufak bir sürprizi olacak.

Huawei P40 4G geliyor

Kısa süre önce ANA-AL00 modeline sahip yeni bir telefon, Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığınca onaylandı. Aşağıda gördüğünüz üzere bu telefon, Huawei P40 ailesinin yeni bir üyesi.

Huawei P40 4G

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayına göre bu yeni telefon, 5G ağ bağlantısını desteklemiyor. Ayrıca bazı kaynaklara göre bu model numarasına sahip olan cihaz, Kirin 990 4G yonga setinden güç alıyor. Bu da bize düşük bütçeli Huawei P40 4G modelinin varlığını gösteriyor. Şu anda bu yeni P40 hakkında çok fazla bilgi yok. Ancak 5G bağlantısı hariç diğer özelliklerin, normal P40 ile aynı olması bekleniyor.

Huawei P40 serisinin temel özellikleri

Teknik özellikler açısından P40 serisi, Kirin 990 5G yonga setinden güç alıyor. Aynı zamanda bu cihazlar; 6/128+ 8/128+ 8/256GB hafıza seçenekleri ile geliyordu. Bu seriden P40 modeli 6.1 inçlik bir ekran ile donatılırken, diğer iki model ise ”küçük tablet” lakaplı 6.48 inç ekranlar ile donatılıyor.

Buna ek olarak üç telefonun ana kamerası da, RYYB destekli f/1.9 diyafram açıklığına sahip 50 megapiksellik bir ana kamera ile geliyor.

Huawei P40 4G modelinin ise, standart P40 ile aynı özellikleri taşıması bekleniyor. Ancak bu yeni P40, 4G ağ bağlantısı ile gelecek ve daha uygun fiyat ile satışa sunulacak.

Huawei P40 4G

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu