Teknoloji Haberleri

Huawei P50 Pro Çok İlginç Kamera Tasarımıyla Görüldü

P50 serisinin en iddialı modellerinden biri olacak Huawei P50 Pro, ilginç kamera tasarımını gösteren resimleriyle sızdırıldı.

Huawei P50 serisi her geçen gün bizlere bir adım daha yaklaşıyor. Yılın en çok konuşulacak telefonlarından olması beklenen bu telefonlar, şüphe yok ki tasarımı ve özellikleriyle de bunu bize yansıtacaktır. Son gelen bilgilere göre merakla beklediğimiz P50 serisinin, 17 Nisan tarihinde tanıtılması bekleniyor. Şimdi seri üretime geçen ve son aşamaya gelen bu telefonlar yeni sızıntısı ile gündeme tekrardan bomba gibi düşüyor. İşte Huawei P50 Pro modeline ait olan harika görseller.

Huawei P50 Pro Yeni Görüntüleriyle Sızdırıldı

Güvenilir kaynaklardan OneLeaks, ”P” serisinin en güçlü modeli olan Huawei P50 Pro’nun  yeni görsellerini ortaya çıkarıyor. Güncel bilgilere dayanarak oluşturulan bu görseller, her ne kadar doğruluk payı olmasa da P50 Pro’nun bu şekilde geleceğini söylüyor.

Huawei P50 Pro

Huawei’nin yeni amiral gemisinin tasarımı yukarıdaki görselden ibaret olacak. Bu bağlamda yeni P50 Pro modeli, ön tarafında kusursuz bir görünüme sahip. Ekran gövde oranını yükselten şirket, aynı zamanda kenardaki çerçeveleri de bir o kadar daraltıyor. Daha da önemlisi kaba duran selfie kamerasına da ayar çekiyor. Resimde de fark edeceğiniz üzere yeni P50 Pro, ekranın ortasına yerleştirilmiş selfie kamerası ile gelecek. Şimdi gelin bizleri asıl şaşırtan arka tasarıma göz atalım;

Şık ve Etkileyici Kamera Modülü

Huawei P50 Pro’nun en etkileyici tarafı kesinlikle arka tasarımı diyebiliriz. Zira kamera modülü, oldukça ilginç ve alışagelmediğimiz bir görünüme sahip. Çinli firma yeni amiral gemisinde yuvarlak kamera modülüne yer vererek, çekim yeteneklerini de paralel olarak arttırmak istiyor.

Huawei P50 Pro

Sızdırılan Özellikler

Daha önce sızdırılan bilgilere göre Huawei P50 serisinin, çok daha güçlü kamera sensörleriyle gelmesi bekleniyor. Güvenilir kaynaklara göre serideki tüm modeller, standart olarak Sony IMX800 CMOS ile donatılacak. Bu, Sony’nin kendi tarihindeki en büyük sensörüdür. Daha da önemlisi Samsung’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu ISOCELL GN2 sensöründen de çok daha güçlü.

Huawei P50 Pro

İşlemci ve diğer özelliklerden bahsedecek olursak P50 serisi, farklı yonga setleri dizilimi ile gelecek. Bunların arasından Huawei P50 ve P50 Pro Plus’ta Kirin 9000 yonga setine yer verilirken, standart versiyonda ise daha düşük olan Kirin 9000E yonga setine yer verilecek.

Şimdilik öne çıkan bilgilere bu kadar. 17 Nisan’a kadar yeni sızıntılar geldiğinde durmaksızın sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu