Akıllı TelefonlarHuawei

Huawei P50 Pro Modeline Ait Olan Gerçek Ekran Koruyucu Ortaya Çıktı

Sızıntılarıyla birkaç aydır haberlerimize konu olan Huawei P50 Pro, şimdi de ekran koruyucusunun gerçek görüntüsüyle sızdırıldı.

Huawei P50 serisi için sızıntı bombardımanı durmaksızın devam ediyor. Zor şartlarda üretilen ve yonga seti kıtlığına rağmen bile üst düzey özellikler ile donatılması beklenen bu telefonlar, söylentilere göre Nisan ayının 17’sinde resmiyet kazanacak. Şimdi bu serinin en güçlü modellerinden biri olan Huawei P50 Pro, gerçek ekran koruyucusu ile birlikte fabrikadan sızdırılıyor. Böylece bizlere telefonun tasarımının nasıl olacağına dair de bir takım bilgi veriyor.

Huawei P50 Pro Ekran Koruyucusuyla Sızdırıldı

Raporlara göre Huawei P50 serisi, önceki neslin ürün stratejisine devam edecek. Yani P50 serisi; P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus olmak üzere üç model şeklinde karşımıza çıkacak. İşte bunlardan en iyilerinden biri olan Huawei P50 Pro, fabrikadan sızdırılan ekran koruyucusu ile gün yüzüne çıkıyor.

Huawei P50 Pro

Yukarıdaki resme baktığımızda Huawei P50 Pro’nun, üst ve alt tarafta daha büyük kavisler ile geleceğini rahatlıkla görebiliyoruz. Öte yandan kenarlardaki sınırların da önemli ölçüde azaldığına değinmeden geçmeyelim. Zira bu, ekran/gövde oranında ciddi anlamda yeni bir boyuta ulaşacak.

Sızıntıyı yapan kişiye göre P50 Pro, standart çift delikli ekran tasarımını değiştirerek ”tek delikli” ekran tasarımını benimseyecek. Bu sayede görsel efektin de geliştirileceğini belirtmekte fayda var. İşte aşağıdaki render görüntüsü de bunu doğrulayan bir diğer etken…

Huawei P50 Pro

Huawei P50 Serisi Güçlü Kameralarla Gelecek

Ekran tasarımı yükseltmesine ek olarak Huawei P50 serisi, daha güçlü bir görüntüleme sistemi ile donatılacak. Bu bağlamda serideki tüm modellerde, standart olarak Sony IMX800 CMOS sensöre yer verilecek. Hiç şüphe yok ki bu sensör, geçtiğimiz haftalarda Samsung’un duyurduğu ISOCELL GN 2‘den bile çok daha iyi performans ortaya koyuyor. Aynı zamanda 1 inçlik süper dış tabanı ile, şirket tarihindeki en büyük sensör unvanını taşıdığını da yeri gelmişken belirtelim.

Kirin 9000 Yongalarıyla Daha Güçlü

Diğer teknik özelliklerden bahsedecek olursak eğer üç Huawei modeli de, donanım açısından biraz farklı yapılandırmalara sahip olacak. Bunlardan Huawei P50 Pro ve P50 Pro Plus, Çinli firmanın en güçlü yonga seti olan Kirin 9000 ile donatılacak. Ancak standart versiyonda daha düşük yonga seti tercih edilecek. Bu bağlamda Huawei P50, Kirin 9000E işlemci ile karşımıza çıkacak. Yine de performans konusunda kesinlikle ezberleri bozacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu