Akıllı TelefonlarHuawei

Huawei P50 Pro Plus Beşli Arka Kamerasıyla Görüldü

Huawei'nin birkaç ay içinde tanıtacağı Huawei P50 Pro Plus, arka kamera yapılandırmasını da gösteren renderler ile karşımızda

Huawei, merakla beklenen amiral gemileri P50 serisini söylentilere göre Mayıs ayında piyasaya sürecek. Şirketin yeni telefonlarını her geçen gün bir adım daha yaklaşıyoruz. Tabii yaklaştıkça da daha fazla detaya sahip olma imkanı buluyoruz. Şimdi serinin en iyi modeli olan Huawei P50 Pro Plus, ön ve arkadan tasarımını gösteren renderler ile sızdırılıyor.

Huawei P50 Pro Plus Beşli Kamerayla Sızdırıldı

Huawei P50 serisinin kamera hakkında iddialı olacağını hepimiz biliyoruz. Zira daha önce sızan bilgilerde de pek çok kez bu konuya değinmiştik. İşte şimdi Huawei P50 Pro Plus, tam da dediğimiz gibi en iyi kameralarla geleceğini bir kez daha doğruluyor.

Huawei P50 Pro Plus
Huawei P50 Pro Plus devasa kameralara sahip
Huawei P50 Pro Plus
Huawei P50 Pro Plus render

Güvenilir kaynaklardan bazıları, Huawei’nin en güçlü telefonuna ait render görüntülerini ortaya çıkardılar. P50 Pro Plus tasarımını ve kamera kurulumunu gösteren bu resimler, cihaz hakkında yorum yapabilmemiz içinde çeşitli fikirler sunuyor.

Örneğin Huawei P50 Pro Plus’da, büyük gözlü çift arka kamera kurulumu bulunuyor. Son zamanlarda çok fazla denk geldiğimiz bu yapılandırma, şimdi de P50 Pro Plus modelinde görülüyor. Çift ana lense ek olarak bir adet de periskop lensin varlığı gün yüzüne çıkıyor. Bu, özellikle yeni amiral gemilerinde olmazsa olmazlarımızdan biri haline geldi.

Öte yandan P50 Pro Plus, ön tarafında merkeze hizalı olarak yerleştirilmiş delikli ekran ile gelecek. Hafif kavisli yapılandırmaya sahip olan bu ekran, elde tutuş hissiyatını da rahat hale getirecek.

Kirin 9000 Serisi İşlemci

Huawei’nin P50 serisinde Kirin 9000 serisi bir işlemciye yer vereceği kesin. Ancak bu işlemcinin hangisi olacağı hakkında tartışmalar kesintisiz olarak sürüyor. Kimisi yeni tanıtılacak olan Kirin 9000L yonga setinden bahsederken, kimisi ise Kirin 9000’de kalacağı yönünde iddialarda bulunuyor. Ancak bu önümüzdeki günlerde daha detaylı olarak açıklanacaktır.

Son olarak Huawei P50 serisi, yazılım konusunda da yeni bir başlangıca imza atacak. Doğrudan HarmonyOS sistemiyle tanıtılacak olan bu telefonlar, Android’i de böylece hiç görmeden es geçecek. Elbette yeni sistemin nasıl çalıştığı da epey merak konusu. Deneyimler için bekleyip göreceğiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu