HuaweiAkıllı Telefonlar

Huawei P50 Pro Plus Cıvıl Cıvıl Görüntüleriyle Sızdırıldı

Huawei’nin yeni amiral gemileri ve katlanabilir telefonlarıyla ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. ABD yaptırımlarına rağmen bile üretimden vazgeçmeyen Çinli üretici, bu sene pek çok telefonuyla karşımıza çıkacak. İlk olarak 22 Şubat tarihinde yeni Mate X2 katlanabilir telefonla tanışacağız. Daha sonra ise merakla beklenen P50 serisine kavuşacağız.

Huawei’nin P50 serisi hakkında son zamanlarda çok fazla sızıntıya denk gelmeye başladık. Hatta bugün de erken saatlerde P50 ve P50 Pro modeline ait bazı render görüntüleri ortaya çıktı. Şimdi ise yabancı kaynaklar, serinin en iyi modeli olması beklenen Huawei P50 Pro Plus modeline ait yüksek çözünürlüklü resimleri keşfettiler.

Huawei P50 Pro Plus

Huawei P50 Pro Plus cıvıl cıvıl

Huawei’nin en iddialı özelliklere sahip olacak Huawei P50 Pro Plus modeli, HoiINDI adında bir kaynak tarafından yeni görüntüleriyle sızdırıldı. Şimdi gelin ortaya çıkan bu resimlere göre birkaç analiz yapalım.

P50 Pro Plus

Genel olarak baktığımızda Huawei P50 Pro Plus, ekranın ortasına yerleştirilmiş delikli bir tasarım ile gelecek. Aynı zamanda bu telefonun ekranı, dört tarafı kavislerle çevrili olacak.

Arka tarafa bakarsak P50 Pro Plus, kare şeklinde periskop lensi de içeren beşli kamera kurulumu ile donatılacak. Aynı zamanda bu kameranın tasarımı, diktörtgen bir yapıda olacak ve Mate 40 serisiyle de benzer bir diziliş ile gelecek.

Huawei P50 Pro Plus

Görüntülere baktığımızda P50 Pro Plus’ın endüstriyel olarak P40 Pro Plus’a benzediğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira ekran yapısı ve çerçeveler, bir önceki P40 serisini de epey anımsatıyor.

P50 Pro Plus sızdırılan özellikler

Mate X2’nin Kirin 9000 serisi yonga setini kullanacağını varsayarak, P50 Pro Plus içinde bir istisna olmayacağını düşünüyoruz. Yani P50 serisi modellerde de Kirin 9000 serisi yonga setine yer verilecek.

Daha önce çıkan haberlere göre bu telefon, 6.7 inç boyutunda ve 120Hz yenileme hızına sahip LTPO panelli bir ekran ile donatılacak. 4.300 mAh’lik pil ile gelmesi beklenen P50 Pro Plus; aynı zamanda 66Wat kablolu, 55Wat’da kablosuz hızlı şarj ile desteklenecek.

Tanıtım tarihine gelecek olursak Huawei, yeni P50 serisini Mart ayı gibi piyasaya sürecek. Ancak bunun öncesinde şirketin yeni katlanabilir telefonu Mate X2’yi göreceğiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu