TabletHuawei

Huawei P50 Serisi Beraberinde Amiral Gemisi Tablet İle Gelecek

Bugün ortaya çıkan bir habere göre Huawei P50 serisi, sahneyi amiral gemisi tablet ile paylaşacak...

Çinli teknoloji devi Huawei, ürün serisi güncelleme geleneğine göre her yılın ilk yarısında yeni ”P” serisi telefonlarını duyurur. Şirketin amiral gemisi modeli olan bu telefonlar; gelişmiş kameralar, yüksek kalitede ekranlar ve güçlü performansı ile hünerlerini sergiler. Şimdi ise Mart ayına girmemizle birlikte gözler, bir sonraki Huawei P50 serisi modellerine çevrildi.

Bugüne kadar elde ettiğimiz verilere istinaden bu telefonlar; P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus olmak üzere üç model olarak gelecek. Hatta tanıtım tarihi hakkında da Çinli kaynaklardan gelen iddialı haberler var. Söylentilere göre Huawei P50 serisi, 17 Nisan tarihinde gerçekleşecek lansman ile resmiyet kazanacak. Ancak bu sürpriz bir şekilde Mart ayı sonunda da gerçekleşebilir. Tamamen Huawei’nin tercihine kalmış bir şey.

Huawei P50 Serisi Tek Başına Gelmeyecek

Bugün ortaya çıkan bir habere göre Huawei, P50 serisinin yanında bir de amiral gemisi tabletini getirecek. Çin’de kısa sürede popüler olan bu haber, kullanıcılar tarafından da bir hayli tartışma konusu oldu.

Kaynağa göre Huawei’nin yeni amiral gemisi tableti, P serisi amiral gemilerinin yanında tanıtılacak ve hepsi beraber piyasaya sürülecek. Tablet kategorisinde de başarılı olan Çinli üretici, hatırlarsınız karşımıza geçen yılın Mayıs ayında MatePad Pro ile çıkmıştı. Kirin 990 yonga seti ile donatılan bu tablet, 2K çözünürlükte ve 10.8 inçlik ekran boyutuyla geliyordu.

Bu yılın Şubat ayında ise yine bir Huawei tablet, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandı. Söylentilere göre Huawei’nin bu yeni tableti, MatePad Pro 2 olarak adlandırılacak ve Kirin 9000 yonga seti ile donatılacak.

Huawei P50 Serisi

Bununla birlikte yeni MatePad Pro, iki farklı boyut ile karşımıza çıkacak. İlk model 12.2 inçlik Huaxing ekran ile gelirken, diğer model ise 12.6 inç Samsung ekran ile gelecek. Her ikisi de yüksek yenileme hızını destekleyecek ve 40W’a kadar da hızlı şarja sahip olacak.

Öte yandan Huawei P50 serisi modelellerde çok güçlü donanımlar ile gelecek. Kamera konusunda yine ustalığını konuşturacak olan Çinli üretici, P50 serisinde Sony’nin 1 inçlik IMX800 lensine yer verecek. Bu lens, kısa süre önce Samsung’un piyasaya sürdüğü ISOCELL GN2’den bile çok daha iyi performans ortaya koyuyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu