Akıllı TelefonlarHuawei

Huawei P50 Serisi Çıkış Tarihi İle Sızdırıldı! Nihayet Seri Üretime Geçiyor

Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Huawei, 2021’in ilk amiral gemilerini tanıtmak için artık gün sayıyor. Onca yaptırımlara rağmen bile durmaksızın çalışan Çinli üretici, Huawei P50 serisi ile piyasaya damga vurmaya geliyor. Şimdi, iddialı özelliklere sahip olması beklenen bu telefonlar hakkında yeni haberler var.

Huawei P50 serisinin çıkış tarihi sızdırıldı

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Huawei Mate 40 serisi, çeşitli nedenlerden dolayı hala stoklarda yok. Ülkemiz başta olmak üzere pek çok yerde, Huawei’nin Mate 40 serisini almak imkansız gibi bir şey.

Bu durumdan dolayı herkes, P50 serisinin gelip gelmeyeceği konusunda da şüpheye düştü. Ancak bugün çıkan haberler, bu telefonların tam da beklendiği tarihte geleceğini gösteriyor. Yani Mate 40 alamadıysanız üzülmeyin. Zira P50 serisinin tanıtımına artık ramak kaldı.

Huawei P50

Daha önce pek çok doğru sızıntılarıyla tanıdığımız ”Teme” adlı kaynak, Huawei P50 serisinin tasarımının onaylandığını ve artık seri üretime hazır duruma getirildiğini bildirdi. Daha da önemlisi, bu telefonların çıkış tarihi hakkında da oldukça çarpıcı iddialarda bulundu. Teme’ye göre P50 serisi, muhtemelen 26 ya da 28 Mart tarihlerinde piyasaya sürülecek. Bu açıdan bakacak olursak, tanıtıma yalnızca 1 ay gibi az bir süre kaldı.

P50 serisi üç model olarak gelecek

Huawei’nin yeni amiral gemileri; P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus dahil toplam üç model olarak gelecek. Serideki tüm modeller; özellikle ekran, kamera ve donanım açısından çok iddialı olacak.

Huawei P50

İşlemci hakkında konuşursak Huawei P50, Mate 40’da bulunan Kirin 9000E işlemciden güç alacak. En üst model olan P50 Pro Plus ise, Mate 40 Pro’da bulunan Kirin 9000 yongası ile donatılacak. Arka tarafta bir adet periskop olmak üzere beşli kamera kurulumu ile gelecek olan P50 Pro Plus, tek delikli ve mükemmel kaliteye sahip ekranıyla da ihtişamını konuşturacak.

Şu anda Huawei’nin yeni amiral gemileri hakkında bilinenler bu kadar. Ancak daha fazla detaya ulaşmak istiyorsanız, daha önceki haberlerimize de göz atabilirsiniz. Tabii aynı şekilde geliştirmelerden de haberdar olmak istiyorsanız, bizi takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu