HuaweiAkıllı Telefonlar

Huawei P50 Serisinin Yeni Render Görüntüleri Ortaya Çıktı

Huawei, 2021 model amiral gemileri için hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyor. Bir süredir çeşitli sızıntıları ile haberlerimize konu olan Huawei P50 serisi, şirketin hamlesiyle birlikte bambaşka bir tasarıma sahip olacak. Gerek arka kamera dizilimi, gerekse ön ekran olarak çok kaliteli bir P50 serisi bizi bekliyor diyebiliriz.

Huawei P50 serisinin render görüntüsü çıktı

Geçtiğimiz haftalarda çeşitli kaynaklar aracılığı ile, P50 serisinin temel özelliklerini keşfetme fırsatını yakalamıştık. Ek olarak bu telefonlarla ilgili bir takım render görüntüsü de gündemi bir hayli hararetlendirdi. Şimdi ise P50 ve P50 Pro’ya ait yepyeni bir render görüntüsü ortaya çıktı.

Huawei P50

Yukarıda gördüğünüz gibi ortaya çıkan bu renderlar, Huawei P50  ve P50 Pro modelinin tasarımını ve kamera dizilimini gösteriyor. Buna istinaden P50 ; sağ arka tarafa dikey olarak monte edilmiş, birbirlerinden ayrı olan üçlü kamera kurulumu ile gelecek.

P50 Pro’da ise daha farklı bir modül görüyoruz. En üst düzey olması beklenen bu telefon ise, sağ tarafa yerleştirilmiş kare tasarımlı bir modül ile geliyor. İçerisinde bir adet periskop lensi de barındıran bu kamera modülü, P50’ye nispeten daha birleşik bir yapıda. P50 modeline dikkat ederseniz lenslerin hepsi birbirinden ayrı.

Teknik özellikler

Huawei’nin yeni amiral gemileri, genel anlamda daha gelişmiş özelliklere sahip olacaklar. 66Wat’lık hızlı şarjı desteklemesi beklenen P50 serisi, gücünü ise Kirin 9000 serisi yonga setinden alacak. Bu yonga setlerinin üretimi bildiğiniz üzere ABD yaptırımlarından dolayı epey kısıtlandı. Şirket üretimde artık zor anlar yaşıyor ve yakın zamanda da kendi çiplerini geliştirmeye başlayacağı söyleniyor. Zira kendi ekosistemini ortaya çıkarmaya başlayan Huawei, hiç şüphe yok ki yonga setlerini de yakın bir zamanda üretmeye başlayacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu