Akıllı TelefonlarHuawei

Huawei P50 Tasarımı Lansmandan Önce Ortaya Çıktı

Merakla beklenen Huawei P50 serisi artık tanıtılmaya çok yakın. Tanıtım tarihine yaklaşırken serinin giriş modeli P50 en net görseliyle ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi Huawei, birkaç ay içinde yeni amiral gemileri P50 serisini resmen tanıtacak. Uzun süredir sızıntılarıyla haberlerimize konu olan bu telefonlar, yine özellikleriyle beklemeye değer olacak. Şimdi Huawei P50 modeli son düzlüğe girerken en net görselleriyle ortaya çıkıyor.

Raporlara göre Huawei’nin yeni ürün lansmanı Nisan ayında gerçekleşecekti. Ancak belirtilmeyen sebeplerden dolayı bu lansmanın Haziran ayına ertelendeği söyleniyor. Tabii bu çok uzun bir süre değil ve önümüzde sadece bir aylık bir zaman var. Her neyde bir şimdi asıl konumuza dönelim.

Çin’in weibo ağında bugün Huawei P50 modeline ait iki yeni görsel ortaya çıktı. Bu görseller daha önceki render görüntüleriyle oldukça uyumlu ve P50’nin en net görseli denecek kadar da gerçekçi duruyor.

Huawei P50 farklı kamera modülüne sahip olacak

Ortaya çıkan görüntüler Huawei P50’nin tasarımını ve Harmony OS ile kutudan çıkacağını gösteriyor. Cihazın ön tarafında yine günümüz modası bir delikli tasarım olacak.

Huawei P50
Huawei P50 ön tarafında delikli bir ekranla gelecek. Cihazın arka kamerası da oval bir tasarıma sahip olacak

Ekranın merkezinde tek bir deliğe yer veren Huawei, selfie kamerasını da bu deliğin içerisine yerleştirecek. Cihazın arka tarafında ise yine çok ilginç bir kamera kurulumu olacak. Daha önce bizi bu alanda pek çok kez şaşırtan Huawei, P50 modelinde yine bir çılgınlık yaparak oval tasarımlı bir kamera modülüne yer verecek. Bu kameranın içerisinde ise devasa iki adet lens bulunacak. Bu lenslerin özellikle geniş açılı çekimlerde üst düzey deneyim sunması bekleniyor.

Kamera özellikleri hakkında da bir takım bilgiler mevcut. Bu alanda her sene zirveye oynayan Huawei, giriş seviyesi P50 modelinde IMX800 sensöre yer verecek. Buna ek olarak şirket tüm modellerinde de RYYB geliştirmeleri yapacak. Dolayısıyla gece çekimlerinde de üst düzey fotoğraflar görmek mümkün olacak.

Teknik özellikler açısından ise çok fazla bilgi yok. Lakin güncel bilgilere göre P50 serisini tamamı farklı yonga setleriyle donatılacak. Bunlardan P50’de Kirin 9000L, P50 Pro‘da Kirin 9000E ve en iyi model P50 Pro Plus‘ta ise Kirin 9000 yonga seti olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu