Akıllı TelefonlarHuaweiTeknoloji Haberleri

Huawei P50 ve Özgün Tasarımı; Sektöre Damga Vuracak Cihaz

Çinli üreticilerden Huawei, yeni yılın amiral gemisini birkaç haftaya tanıtacak. İşte özgün tasarımlı Huawei P50 ve hakkında bilinenler!

ABD ambargosuna karşı kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenen Huawei, bu yılın amiral gemisini yavaş yavaş oluşturuyor. Bir süredir çeşitli iddialar ile gündeme gelen P50 modelini bol tartışmalı bir tasarımla tanıtmaya hazırlanan üretici, kendisine yapılan linçleri yavaş yavaş kırma niyetinde. Öyle ki, ilk gün ortaya çıkan tasarımdan vazgeçmeyen üretici, aksine bu tasarımı oldukça hoş ve kabul edilebilir bir hale getirdi. İşte karşınızda Huawei P50 ve muhtemel tasarımı.

Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde tanıtılması beklenen Huawei P50 serisi üç cihazdan oluşacak. Bu cihazlar P50, P50 Pro ve P50 Pro Plus olarak adlandırılacak e alışılmışın dışında bir tasarım dili benimseyecek. En azından, arka tarafta…

Huawei P50 Series 1024x576 1

Paylaşılan görsellere göre arka tarafında iki büyük daireyi barındıracak olan Huawei P50, sensörlerin dürbün benzeri konumlandırılmasıyla gördüğümüz akıllı telefonlardan daha farklı bir kamera kurulumunu kullanıcılarla buluşturacak. Bu iki daire toplamda dört arka kamerayı barındıracak. Bu dört kamera ise 3+1 şeklinde sıralanacak.

Huawei P50 Seriess 1536x864 1

Gücünü Kirin 9000 / 9000E’den alacak olan serinin kamera tarafı son derece iddialı. Sony IMX 800’ü arka tarafta karşımıza çıkartacağı söylenen telefonun Pro Plus modeli sıvı lens ile desteklenecek. Ayrıca pil tarafı da segment itibariyle başarılı olacak. Telefonda veya seride 66W kablolu ve 55W kablosuz şarj destekli 4200 ila 4300 mAh pil konumlanacak.

Yunus Çakır

Teknolojiyi hayatının merkezine alan liseli bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu