HuaweiAkıllı TelefonlarTeknoloji Haberleri

Huawei P50 Yeni Görüntüleriyle Sızdırıldı! İşte Detaylar

Önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesi beklenen Huawei P50, yeni görselleriyle tekrar sızdırıldı. Cihazın tasarımı da netleşti.

Çinli teknoloji şirketi Huawei; bu yıl merakla beklenen amiral gemisi modellerini piyasaya sürecek. Bunların arasından Huawei P50 tanıtım tarihine doğru yaklaşırken bir kez daha karşımıza çıktı.

Haziran ayında tanıtılacağı öne sürülen P50, daha önce render görüntüleriyle sızdırıldı. Bugün ise farklı bir kaynak telefonun tasarımını gösteren yeni resimleri ortaya çıkardı.

Huawei P50 tasarımı netleşti

Huawei P50’nin tasarımı daha önce Çin’in”Digital Chat Station” kaynağı tarafından sağlanmıştı. Şimdi ise yeni görüntüler, HoINDI adlı Twitter kullanıcısı tarafından tekrardan gün yüzüne çıkarılıyor.

Huawei P50 render
Huawei P50 tasarım

HoINDI adlı kullanıcı tarafından paylaşılan görüntüler geçtiğimiz haftalarda sızdırılanlarla oldukça uyumlu. Örneğin cihazın ön tarafında tek delikli tasarımlı ekrana yer verilecek. Arka tarafta ise oval görünümlü bir kamera modülü yer alacak.

P50 sızdırılan özellikler

Daha önce sızdırılan bilgilere göre P50, şirketin en güçlü yonga seti Kirin 9000‘den gücünü alacak. Buna ek olarak cihaz 6.3 inç boyutunda bir ekrana sahip olacak. Bu ekranın ön tarafında ise selfie kamerasına ev sahipliği yapması beklenen bir deliğe yer verilecek.

Yazılım tarafında Huwei’nin yeni amiral gemileri, HMS servisleriyle desteklenen Harmony OS işletim sistemiyle kutudan çıkacak. Android’e alternatif olarak geliştirilen bu işletim sistemi, yakında desteklenen tüm Huaewei modellerine de sunulacak.

Şimdilik P50 hakkında öne çıkan detaylar bu kadar. Söylentilere göre cihaz birkaç içinde resmi olarak piyasaya sürülecektir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu