Akıllı TelefonlarZTE

ZTE Kendini Aştı! İkinci Ekran Altı Kameralı Axon 30 Yolda

Mobil sektörde yeni bir trendin başlangıcını üstlenen ZTE, Axon 20 5G’den sonra ikinci kez karşımıza çıkacak. Raporlara göre Çinli üretici, dünyada ikinci ekran altı kamera özelliğine sahip Axon 30 5G modelini duyuracak. İşte ilk gelen bilgiler…

Akıllı telefon pazarının önemli üreticilerinden ZTE, piyasaya sürdüğü üst teknolojili telefonlar ile rakiplerini kıskandırmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Çinli şirket, geçtiğimiz yılın Eylül ayında dünyanın ilk ekran altı kameralı telefonunu duyurdu. Axon 20 5G olarak adlandırılan bu telefon, ekran altı kamerası ile dünyada bir ilke imza attı. Henüz diğer üreticiler bu alanda çalışmalarını sürdürmeye devam etse de ZTE, ”siz daha yapa durun, ben ikinci modelime hazırlık yapıyorum” dedi. Zira gelen bilgilere Axon 30 5G, şirketin ikinci ekran altı kameralı telefonu olacak ve tekrar adını altın harflerle kazıtacak.

İkinci ekran altı kameralı model geliyor

Raporlara göre ZTE, ikinci ekran altı kameralı modelini duyurmaya hazırlanıyor. Çinli üreticinin Terminal İş Birimi ve aynı zamanda Nubia Technologies Başkanı olan Ni Fei, weibo üzerinden yaptığı bir paylaşım ile, ikinci ekran altı kameralı telefonunu yolda dolduğunu duyurdu.

ZTE

Diğer üreticiler henüz ekran altı kamera telefonlarının seri üretim hazırlıklarını sürdürürken, ZTE ise ikinci modelini duyurmaya hazırlanıyor.

ZTE’nin ikinci telefonuna henüz bir isim koyulmadı. Ancak gelen bilgilere göre bu telefon, Axon 20 5G’nin halefi olacak ve Axon 30 5G olarak adlandırılacak. Aynı zamanda cihaz gücünü, Qualcomm’un en yeni yonga seti olan Snapdragon 888’den alacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu