Akıllı TelefonlarSamsungTeknoloji Haberleri

İlginç Kameralı Galaxy A82’nin Yeni Detayları Ortaya Çıktı

Samsung'un yeni orta sınıf telefonu Galaxy A82, teknik özellikleri ve tasarımıyla Google Play Console'da görüldü.

Orta segmentin en çok telefon üreten firmalarından Samsung, yakın zamanda A serisinin yeni bir üyesi ile karşımıza çıkacak. Galaxy A82 adını taşıyan bu telefon, şimdi özellikleriyle Google Play Console listesinde görüldü.

Galaxy A82’nin tasarımı ve özellikleri netleşti

2019’da piyasaya sürülen Galaxy A80, tasarımı ve ilginç kamera kurulumuyla dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak cihaz şirketin istediği rakamlara ulaşamadı ve pek çok kişi tarafından da rehavet görmedi.

Şimdi ise Samsung, başarı yakalayamadığı A80 modelini, yeni Galaxy A82 ile tekrardan karşımıza çıkaracak.

Galaxy A82’nin daha önce kısmen de olsa özelliklerinden bahsetmiştik. Cihaz çeşitli sertifikalar alıp Geekbench gibi testlerde görülmüştü.

Şimdi ise Koreli üreticinin bu telefonu, tasarımını da doğrulayan resmiyle Google Play Console’da ortaya çıkıyor.

Galaxy A82
Galaxy A82 Google Play Console listesinde

Özelliklere geçmeden önce biraz tasarımdan bahsedelim. Google Play listesine göre Galaxy A82, ön tarafında delikli yapıya sahip bir ekran ile gelecek. Selfie kamerası ise bu ekranın merkezinde yer alacak.

Listede her ne kadar görülmese de A82, tıpkı önceki nesil A80 gibi döner kameralı tasarım ile gelecek. Bu, cihazın arka kamerasını selfie çekimleri olarak kullanmanıza da olanak tanıyacak.

Şimdi gelin Google Play listesinde görülen özelliklere de kısaca bir göz atalım.

Teknik Özellikler

Google Play Console listesinde Galaxy A82’nin, Qualcomm tarafından geliştirilen SM8150P model numaralı yonga setiyle geleceği görülüyor.

Daha önce Galaxy Note 10 amiral gemisinde kullanılan bu yonga seti, Snapdragon 855 Plus olarak adlandırılıyor ve oldukça tatmin edici özelliklere sahip.

İşlemciye ek olarak cihaz, 4 GB’lık RAM ile de desteklenecek. Ancak bu, cihazın yalnızca 4 GB RAM‘e sahip olacağı anlamına gelmiyor. Zira önceki Geekbench sonuçları, aynı zamanda 6 GB’lık bir modelin daha olacağını ortaya koyuyor.

Öte yandan döner kameralı A82’de; 1080 x 2400 piksel çözünürlükte bir ekrana yer verilecek. Buna ek olarak cihaz, 450 ppi yoğunluğu da destekleyecek.

Kamera hakkında ise yine bir takım bilgiler bulunuyor. Raporlara göre A82’de, yine döner yapıda bir kuruluma yer verilecek. Aynı zamanda cihazın ana kamera çözünürlüğü de 64 Megapiksel olacak.

Kaynak: Gizmochina

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu