Teknoloji Haberleri

İlk ”G” Serisi Geliyor! Nokia G10 Sertifikayı Aldı

HMD Global tarafından geliştirilen Nokia G10, ilk resmi sertifikasını aldı! Umutlar yeni ''G'' serisine kaldı...

Pazarda büyük kayıplar veren Nokia, geçtiğimiz yıllardaki başarısızlığını yeni akıllı telefonları ile kırmayı hedefliyor. Özellikle bütçe dostu ve orta sınıf telefonlar ile hünerlerini sergileyen şirket, yakın zamanda ”G” serisi model ile Nokia telefonlarda yeni bir seriyi başlatacak. İşte bu seride yer alacak Nokia G10 modeli de, şimdi Malezya’da bir sertifika alıyor ve varlığını da burada somut olarak kanıtlıyor.

Nokia G10 Geliyor

HMD Global tarafından geliştirilen NokiaG10, TA-1334 model numarası ile ilk sertifikasını alıyor. Şu an için sertifika listesi bizlere çok fazla bilgi vermiyor. Hatta model numarasını onaylamak dışında da hiçbir şeyden bahsetmiyor. Bu, önümüzdeki günlerde lasnmana doğru yaklaşınca daha fazla detayı ile ortaya çıkacaktır diye umuyoruz.

Akıllı telefon pazarında sıkıntılar yaşayan Nokia ve HMD Global, tabiri caizse totem yaparak 2021 yılında telefonlarında farklı isimlendirmelere yer verecekler. İşte bunlardan ilki de muhtemelen Nokia G10 modeli olacak. Ancak sırada daha onlarca model olduğunu da yeri gelmişken belirtelim. Örneğin; TA-1334 modeline ek olarak; TA-1351, TA-1338 ve TA-1346 gibi telefonlarda TUV sertifika sitesinde yer pek çok modelden biri.

Nokia G10

Yabancı kaynaklara göre Nokia G10, ekran olarak 6.4 inçlik bir boyuta sahip olacak. Bunun yanı sıra cihaz, dört arka kamera kurulumu ile gelecek ve en az sekiz çekirdekli bir yonga seti ile donatılacak. Geriye kalan diğer özellikler ise Nokia 5.4 ile birbirine çok eşdeğer olacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu