Sosyal MedyaAkıllı Telefonlar

Instagram Küfürlü Konuşanlar İçin Yeni Özelliğini Duyurdu

Dünyanın en popüler sosyal ağlarından Instagram, yeni özellikleriyle güncellenmeye devam ediyor. Sürekli olarak gelişen bu platform, şimdi de sohbetler için önemli bir özelliğe kavuştu. Artık Instagram DM üzerinden hakaret edici sözler etmek yasaklanacak.

Normal şartlarda ismi belli olmayan kullanıcılar başta olmak üzere, hemen hemen herkes istediği kişiye hakarete edici sözler yazabiliyordu. Instagram DM üzerinden yazılan bu mesajlar, artık yeni güncellemeyle engellenecek.

Instagram DM için yeni güncelleme

Facebooka’a ait olan Instagram, yeni özelliğini bugün erken saatlerde duyurdu. Buna göre kullanıcılar, artık başka bir hesaba hakaret edici ya da taciz içeren sözler edemeyecek. Bu özelliğin daha açık hali uygulamada zaten mevcuttu. Ancak şirket, yeni güncellemesiyle bu filtreyi daha iyi bir hale getirdi.

Bu özellik, öyle bir geliştirildi ki kullanıcılar başka fake hesaptan da hedef aldığı kişiye mesaj atamayacak. Yani kullanıcı sizi bu yüzden engellediyse, o kişi farklı bir hesaptan size yazmaya çalışsa bile Instagram tarafından engellenecek.

Instagram DM
Instagram DM

Instagram’ın yeni geliştirdiği bu araç, gelen mesajları otomatik olarak filtreleyecek. Yani Instagram DM üzerinden atılan kötü mesajlar, gelen kutusunda farklı bir klasöre atılacak. Aslında sistem biraz da yorumlar kısmına getirilen filtreleme ile benzerlik gösteriyor. Kullanıcıya atılan yorumlar nasıl filtreleniyorsa, artık mesajlar içinde aynı şeyler geçerli olacak.

Bakalım kötü niyetli kullanıcılar bu duruma karşı ne yapacaklar? Bekleyip görelim.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu