Sosyal MedyaGüncel Haberler

Instagram Hikayeler İçin Yeni Bir Dönem Resmen Başlıyor! Artık…

Sürekli olarak TikTok'un özelliklerini taklit eden Instagram Hikayeler özelliği içinde büyük bir değişikliğe gidiyor.

Instagram, kullanıcılarına sunmuş olduğu cazip özellikleriyle günden güne popülerleşiyor. Her geçen gün daha geniş bir kitleye sahip olan bu platform, son zamanlarda TikTok benzeri özellikler ile adından söz ettiriyor. Daha önce hikayeler için Snapchat’i taklit eden ABD’li şirket, ardından TikTok’un kısa videolar özelliğini çalmıştı. Şimdi ise Instagram hikayeler özelliği, yine TikTok tarzı bir biçimle yenilenmeye hazırlanıyor.

Instagram Hikayeler yenileniyor

Bildiğiniz üzere Instagram, son zamanlarda TikTok’tan aldığı özellik ile ”Reels” adlı yeniliğini duyurmuştu. Şimdi ise Facebook’a ait olan bu platform, yine TikTok tarzı bir özelliği ile haberlerimize konu oluyor.

The Verge adlı kaynaktan gelen bilgilere göre Instagram Hikayeler, yakında TikTok tarzı dikine kaydırılabilir bir tasarıma geçiş yapacak. Ezeli rakibi TikTok ile rekabet etmek için ”Reels” özelliğini sunan şirket, şimdi ise rekabetin dozunu arttırmak için dikine hikayeler özelliğini geliştirmeye başladı.

Instagram Hikayeler için  yeni özellik henüz test edilmeye başlamadı.  Ancak TechCrunch adlı kaynağa göre bu yenilik, şirket tarafından şu anda geliştirme aşamasında. Yani önümüzdeki günlerde beta sürümlerde dikine hikayeleri görmeniz mümkün.

Sürekli olarak farklı platformları taklit eden Instagram, TikTok tarzı ”Reels” özelliği ile çok fazla konuşulmuştu. Kısa sürede kullanıcının beğenesini kazanan Reels, sunmuş olduğu yenilikler ile TikTok kullanıcılarını da kendine çekmeyi başardı. Bu başarısını devam ettirmek isteyen Instagram, şimdi de dikine hikayeler özelliğini sunarak yine TikTok’u taklit edecek.

Bakalım bu rekabete karşı TİkTok nasıl bir yol izleyecek? Gerçi izlese de Instagram yine onu taklit etmeye devam edecektir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Hepsi birbirine benziyor bence biraz arge yapıp farklı alanlar sunmaları lazım birbirinin özelliklerini almaları doğru değil diye düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu