Rehberler

Instagram Kaybolan Mesajlar Nasıl Kullanılır?

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından olan Instagram, sunduğu özellikler ile kullanıcılarının yüzlerini güldürmeyi başarıyor. Sürekli olarak güncellenen bu platform, her geçen gün farklı bir yeniliğe kavuşuyor. Örneğin ilk olarak ”hikayeler” özelliği ile piyasaya damga vuran Instagram, daha sonra TikTok benzeri ”Reels” yeniliği ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Farklı uygulamalardan esinlenerek özellikler sunan Instagram, son olarak karşımıza ”kaybolan mesajlar” adlı yeniliği ile çıktı. Herkesin dikkatini çeken bu özellik, adından da anlaşılacağı üzere mesajların ortadan kaybolduğunu, yani silindiğini ifade ediyor. Peki Instagram’ın kaybolan mesajlar özelliği nasıl kullanılır?

Instagram kaybolan mesajlar nasıl kullanılır?

Genelde çeşitli filtreler ile platformunu güncelleyen Instagram, geçtiğimiz günlerde duyurduğu ”Vanish Mode” ile kullanıcının ilgisini çekmeyi başardı. Şirketin ”Vanish Mode” olarak adlandırdığı bu özellik, kaybolan mesajlar ibaresine karşılık geliyor. Şimdi gelin, işinize yarayacak bu uygulamanın nasıl kullanılacağına detaylı olarak göz atalım.

Kendi kendini silen mesajlar göndermenizi sağlayan bu özellik, herhangi bir kişi mesajınızı gördükten sonra, onu ortadan otomatik olarak kaldırıyor. Kaybolan mesajlar üzerinden gönderdiğiniz herhangi bir metin ya da içerik, alıcının onu görmesiyle birlikte siliniyor.

Instagram’ın bu yeni özelliğinden son sürüme sahip olan herkes yararlanabilir. Sizlerde Android ya da iPhone cihazlarınızdan uygulamayı son sürüme güncelleyerek, bu yeniliğin nimetlerinden yararlanabileceksiniz. Peki ama kaybolan mesajı nasıl kullanacağız? İşte asıl mesele burada başlıyor. Hadi gelin kademe kademe ne yapacağımıza bir göz atalım.

Kaybolan mesajın kullanımı

  • Öncelikle son sürüme sahip olan Instagram uygulamasına giriş yapın.

kaybolan mesajlar

  • Ardından mesajlar bölümünüze erişmek için ana ekrandan sola kaydırın ya da, sağ üst tarafta yer alan mesajlar simgesine dokunun
  • Kaybolan mesajları açmak için, metin kutusunun üzerinde yukarı doğru kaydırma hareketi yapın.
  • Buraya kadar her şeyi başarılı bir şekilde yaptıysanız, Instagram otomatik olarak arka planınızı renklendirecek ve ”Vanish” modunun aktif olduğunu gösteren birkaç animasyonlu bildirimler yollayacak. Tıpkı aşağıda göreceğiniz gibi…

kaybolan mesajlar

  • Kaybolan mesajlarda tıpkı diğer sohbetlerinizde olduğu gibi kullanılabilir. Yine eskisi gibi mesaj, resim, ses vb. gibi içerikler yollayabilirsiniz. Tek farkı alıcı mesajı aldıktan sonra her şey silinecek.
  • Şimdilik hepsi bu kadar. Kafanıza takılan bir şey olduğunda aşağıdaki yorumlar kısmından sorabilirsiniz.

Instagram kaybolan mesajlar 2

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu