Connect with us

Instagram

Instagram Reels Reklam Yayınlamaya Başladı!

Yayımlanma

on

Instagram Reels

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram, her geçen gün yeni özellikleriyle kullanıcıya sürpriz yapıyor. Elbette her gelen özellik karşılıksız kalmıyor. Zira şirket bir şekilde kullanıcıları yine reklamlarla karşı karşıya bırakabiliyor. Bugün ise Instagram Reels reklam sorunuyla gündeme geldi. Instagram artık burada da reklamlar göstermeye başladı.

TikTok’un rakibi olarak görülen Instagram Reels dünya çapında geniş bir kitleye sahip. Ancak buranın popüler olması Instagramın’da önünü açtı denebilir. Şirket artık hikayelerdekine benzer reklamlar göstermeye başladı.

Advertisement

Instagram Reels reklam dönemi resmen başladı

Instagram Reels’e getirilen reklamlar şu anda dünyanın her yerinde etkinleştirildi. Artık kullanıcılar 30 saniyelik Reels videoları izlediğinde reklamlarla karşılaşacak.

Instagram makaraları

Instagram Reels artık reklam gösteriyor

Aslında Instagram daha önce Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avusturalya gibi ülkelerde Reels reklamlarını test etmişti. Ardından bu testler ABD, Kanada ve Fransa’ya kadar genişledi. Şimdi ise test edilen bu reklamlar tüm dünyadaki kullanıcılara açıldı. Artık makaralar arasında büyük şirketler tarafından yayınlanan reklamları görebilirsiniz.

Şirket reklamlar konusunda da yine bir takım bilgiler verdi. Instagram’a göre bir kullanıcının Reels’de geçirdiği zaman, duyarlı olarak onu reklamlarla karşı karşıya getirecek. Her ne kadar bu durum tatmin edici olmasa da, bu tip ücretsiz uygulamalarında gelir kaynaklarının reklam olduğunu belirtmekte fayda var.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın.

Advertisement

 

Advertisement
Haberi Oku
Advertisement
Click to comment

Görüşünü Bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram

Instagram, kullanıcılara doğum günü zorunluğu getiriyor

Yayımlanma

on

Yazar

Instagram dogum gunu

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram, yeni özellik ve gizlilik politikalarıyla güncellenmeye devam ediyor.

Özellikle genç kitle için sürekli olarak çalışmalar yapan şirket, bu kez de kullanıcılarından doğum günlerini girmelerini isteyecek bir istem üzerine çalışıyor.

Advertisement

Instagram, kullanıcıların doğum günü tarihlerini girmesini isteyecek özellik üzerine çalışıyor

Kısa süre önce ortaya çıkan bir habere göre Facebook’a ait olan Instagram, önümüzdeki haftalarda kullanıcılarından doğum günlerini girmelerini isteyecek.

Instagram doğum günü

Yeni bir düzenleme olarak karşımıza çıkacak bu yenilik, kullanıcıların karşısına iki farklı yöntem ile çıkacak. Bunlardan ilki ana sayfada gezinirken, ikincisi ise herhangi bir gönderiye bakarken. Eğer doğum tarihinizi girmezseniz ”hassas olarak nitelendirilen” gönderileri göremezsiniz.

Normal şartlarda Instagram, kullanıcılar kayıt olurken doğum tarihlerini girmelerini ister. Ancak bu zorunlu olmadığı için  bazı kişiler tarihleri belirtmeme seçeneğine de sahip.

Advertisement

İşte önümüzdeki haftalardan itibaren tüm kullanıcılar, eğer paylaşmadıysa bile doğum günlerini uygulamadan gelen bildirim üzerinden paylaşacak.

Daha da ilginci Instagram, yanlış doğum tarihlerine karşı de önlemler alacak. Yapay zekaya dayanan sistem sayesinde, doğum tarihini yanlış giren kullanıcıya bildirim yeniden gidecek ve doğru bilginin verilmesi istenecek.

Şu anda test edilen bu özellik, önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın…

Advertisement

Haberi Oku

Instagram

Instagram Genç Ve Yetişkin Kullanıcıların Arasına Güvenli Bir Çizgi Çekecek

Yayımlanma

on

Yazar

Instagram

Sürekli olarak güncellenen Instagram, yakın zamanda gençler ve yetişkinler arasında olan iletişimi daha güvenli hale getirecek. Günümüzde genç kesimin çoğu, sizlerin de bileceği üzere tanımadığı insanlardan amaçsız ve gereksiz pek çok mesajlar alırlar. Kimisi taciz ederek rahatsızlık verirken, kimisi ise kandırmaya ve yanıltmaya yönelik hareketler sergilerler. İşte Facebook’a ait olan bu şirket de, yakında gençler ve yetişkinlerin iletişimini daha güvenli hale getireceği bir özellik üzerine çalışıyor.

Instagram Gençleri Düşünüyor

Gençler ve yetişkinler arasında iletişime yeni bir çizgi çekmeyi planlayan Instagram, bazı  kötü amaçlı yetişkinlerin genç kişilere mesaj atmasını engelleyecek. Bu, ”potansiyel olarak  şüpheli davranış” şeklinde algılandığında; genç kullanıcıya bir bildirim yoluyla iletilecek ve ne yapılması gerektiğine dair öneri sunacak. Aşağıdaki ekran resimde daha anlaşılır biçimde görebilirsiniz.

Advertisement

Instagram

Yukarıda da gördüğünüz gibi yeni eklenecek olan güvenlik ipuçları, genç kullanıcılara mesaj gönderen kişileri bildirme ve engelleme gibi seçenekler sunacak. Bu, özellikle tanımadığınız bir kişi tarafından gönderilen fotoğraf, video ya da herhangi bir şüpheli mesaj algılandığında devreye girecek.

Instagram

Şu an için şirket bu sistemin nasıl çalıştığını açıklamadı. Ancak burada bahsi geçen gençler, 18 ya da altında bir yaşa sahipse bu bildirimleri alacaklar. Yani 18 yaş üzerindeyseniz bu güvenlik bildirimleri sizinle pek de alakalı olmayacak. Ancak 18 yaş altındaysanız Instagram güvenliğiniz için böyle bir politika getirecek. Bu sayede kötü amaçlı yetişkinlerin tuzağından da kurtulmuş olacaksınız.

Advertisement
Haberi Oku

Trendler