InstagramAkıllı Telefonlar

Instagram Reels Reklam Yayınlamaya Başladı!

Hemen hemen herkesin kullandığı Instagram, Reels kısmında artık reklam yayınlamaya başladı. Instagram Reels reklamları artık herkese açık.

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram, her geçen gün yeni özellikleriyle kullanıcıya sürpriz yapıyor. Elbette her gelen özellik karşılıksız kalmıyor. Zira şirket bir şekilde kullanıcıları yine reklamlarla karşı karşıya bırakabiliyor. Bugün ise Instagram Reels reklam sorunuyla gündeme geldi. Instagram artık burada da reklamlar göstermeye başladı.

TikTok’un rakibi olarak görülen Instagram Reels dünya çapında geniş bir kitleye sahip. Ancak buranın popüler olması Instagramın’da önünü açtı denebilir. Şirket artık hikayelerdekine benzer reklamlar göstermeye başladı.

Instagram Reels reklam dönemi resmen başladı

Instagram Reels’e getirilen reklamlar şu anda dünyanın her yerinde etkinleştirildi. Artık kullanıcılar 30 saniyelik Reels videoları izlediğinde reklamlarla karşılaşacak.

Instagram makaraları
Instagram Reels artık reklam gösteriyor

Aslında Instagram daha önce Hindistan, Brezilya, Almanya ve Avusturalya gibi ülkelerde Reels reklamlarını test etmişti. Ardından bu testler ABD, Kanada ve Fransa’ya kadar genişledi. Şimdi ise test edilen bu reklamlar tüm dünyadaki kullanıcılara açıldı. Artık makaralar arasında büyük şirketler tarafından yayınlanan reklamları görebilirsiniz.

Şirket reklamlar konusunda da yine bir takım bilgiler verdi. Instagram’a göre bir kullanıcının Reels’de geçirdiği zaman, duyarlı olarak onu reklamlarla karşı karşıya getirecek. Her ne kadar bu durum tatmin edici olmasa da, bu tip ücretsiz uygulamalarında gelir kaynaklarının reklam olduğunu belirtmekte fayda var.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda bizlerle paylaşın.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu