Para kazanma

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

İnternetten nasıl para kazanılır ? günümüzde bununla ilgili bir çok blog yazısı bulunmakta.

Nasıl para kazanırım ?, Nasıl internetten para kazanırım ? gibi soruları artık sormanıza gerek kalmıyacak.

Günümüz teknoloji çağı, her geçen gün teknoloji gelişmekte ve günümüzde bir çok meslek dalı teknolojiye ayak uyduramayıp çöküş yaşadı. Günümüzde bir çok kişi internetten nasıl para kazanırım diye harıl harıl yöntemler aramaya başladı. Teknoixir olarak daha farklı ve pek çok kişinin kullanmadıgı yöntemleri derledik.

                                         Bir kaç para kazana bileceginiz platform

• Bionluk

• SadeceON

• Fiverr

Bu sitelerin ortak özellikleri freelancer olarak para kazanmanıza olanak sağlamasıdır.

herhangibir yetenek fark etmeksizin ( Photoshop, WordPress, Yazılım, Editörlük ) gibi sınırsız istediginiz türden içerigi satışa suna bilirsiniz.

İnternetten Para Kazanma Yöntemleri

Bionluk

unnamed

Nasıl çalışır ?

1. Bionluk’ta bir hizmet satın aldığınızda ödediğiniz tutar satıcıya anında aktarılmak yerine önce Bionluk’un havuz hesabına aktarılır ve işin tamamlanması beklenir.

2. Alıcı, satıcının işe başlaması için gerekli temel bilgileri ve işin detaylarını gönderdikten sonra geri sayım başlar.

3. Satıcı, iş ilanında belirttiği maksimum teslim süresi içinde işi alıcıya teslim etmekle yükümlüdür. İş, zamanında teslim edilmezse sipariş iptal edilir ve satıcıya olumsuz yorum bırakılır. Alıcının ödediği ücret ona iade edilir.

4. İş teslim edildikten sonra alıcı işi inceler, şayet sonuç iş tanımında belirtilen kriterlere uygunsa işi onaylar. Ardından ilk etapta havuz hesabına aktarılan ücret, %20 Bionluk.com hizmet bedeli kesilerek satıcının hesabına aktarılır.

5. Eğer iş, alıcının beklediği gibi değilse alıcı satıcıdan revizyon talep edebilir. Satıcı, belirlenen revizyon süresi içinde gerekli düzenlemeleri yaparak işi alıcıya tekrar teslim eder.

6. Alıcı, işi teslim aldıktan sonra iş hakkında yorumda bulunur. Dilerse teslim aldığı işi, satıcının teslim ettiği işler kısmında yayımlatabilir.

Bionlukta freelancer hesabınızı aktif etmeniz için 19,99TL ücret ödemeniz gerekmektedir bunuda unutmamak gerekli.

SadeceON

                                          Sadece On 5000x1500 Color

Nasıl Satın Alırım?

SadeceOn’da yer alan tüm içerikler, kullanıcılar tarafından oluşturulan yeteneklerdir. İlginizi çeken bir kategoriye girerek veya ana sayfada beğendiğiniz herhangi bir yeteneğin üzerine gelip tıkladığınızda, o yeteneğin ön izleme sayfası açılır. Karşınıza çıkan ekranda, yetenekle ve o yeteneği oluşturan kullanıcıyla ilgili bilgileri görebilirsiniz. Satın alma işlemi için ekranın sağ üst kısmında yer alan “Satın Al” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Dilerseniz aynı yetenek için çoklu sipariş verebilirsiniz, yani 1’den fazla satın alabilirsiniz.

Ödeme Seçenekleri Nelerdir?

SadeceOn.com’da 4 farklı ödeme seçeneği bulunmaktadır. Bir yeteneği; Kredi Kartı, BKM Express, İninal ve Mobil Ödeme yoluyla satın alabilirsiniz.

Satın Alma Sonrası İşlemler Nelerdir?

SadeceOn.com’da yetenek satın aldıktan sonra siparişiniz oluşur ve oluşan sipariş ekranına yönlendirilirsiniz. Eğer satıcı vermiş olduğunuz siparişi hazırlamak için bilgiye ihtiyaç duyuyor ise sipariş ekranında bunu uyarı olarak görürsünüz. Herhangi bir bilgi talep etmemişse, satın aldığınız yeteneğin teslimat süresi sipariş ekranındaki sayaçta geri sayıma başlar. Bu da siparişiniz oluşturulmuş demektir. Sipariş verdiğiniz yetenek ile ilgili işlemleri yine bu ekran üzerinden yaparak, siparişi olumlu veya olumsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.

Güvenli Alışveriş Nedir?

SadeceOn.com, “SadeceOn Risk Sistemi” ile çalışır. Sipariş verdikten sonra, ürün bedeli, SadeceOn tarafından yönetilen “Güvenli Hesap”a transfer edilir. Satıcı siparişinizi teslim ettikten sonra siparişin tamamlanması için sizin onayınız gerekir. Siparişi inceledikten sonra olumlu veya olumsuz bir bildirim ile birlikte siparişi onayladığınız anda satış gerçekleşmiş olur ve ödenecek olan ücret otomatik olarak satıcının hesabına aktarılır. Eğer siparişi iptal ederseniz, hiçbir komisyon kesintisi olmadan para iadeniz gerçekleşir. Bu parayı daha sonra yeni bir yetenek satın almak için kullanabilirsiniz.

Satın Aldığım Yetenek Beklediğim Gibi Çıkmadı. Ne Yapmam Gerekiyor?

SadeceOn, öncelikle alıcıların haklarına sahip çıkar. Sipariş verdiğiniz yetenek, satıcının ön izleme ekranında belirttiği bilgilere göre farklılık gösterir. Siparişiniz beklediğiniz gibi çıkmazsa, sipariş ekranı üzerinden düzenleme talebinde bulunabilirsiniz. Düzenleme talebinde bulunduğunuz yeteneği tekrar teslim alamadığınız takdirde ise üst kısımda bulunan Çözüm Merkezi yoluyla iptal talebinde bulunabilirsiniz. Aynı şekilde geciken siparişler için de Çözüm Merkezi’nden ek süre talebi ileterek süreyi uzatabilirsiniz ya da iptal talebinde bulunabilirsiniz.

Satın Aldığım Yetenek Teslim Edilmedi. Ne Yapmam Gerekiyor?

Satıcılar, oluşturdukları yetenekler için teslimat süresi belirler ve bu teslimat süresi ön izleme ekranında belirtilir. Sipariş ekranında bu süre geri sayım şeklinde gözükmektedir. Eğer süre tamamlanmasına rağmen hala siparişiniz teslim edilmediyse siparişi iptal etme hakkına sahip olursunuz. İptal işlemini gerçekleştirdiğiniz anda paranızı geri alabilirsiniz.

Satış Yapma Rehberi

Nasıl Satış Yaparım?

SadeceOn.com’da yetenek oluşturmak ücretsizdir. Üye olduktan sonra telefon numaranızı ve mail adresinizi onaylayarak, kazançlarınızın aktarılacağı bir ödeme bilgisi kaydetmeniz gerekmektedir. Daha sonra ekranın sol üst kısmında bulunan “Satışa Başla” butonuna tıklayarak ilk yeteneğinizi oluşturabilirsiniz. Yetenek oluşturma ekranındaki zorunlu alanları doldurup, kaydet butonuna tıkladığınız an yeteneğinizi oluşturmuş olursunuz. Daha sonra video yükleme ekranından içeriğinize uygun video yükleyebilirsiniz. Eğer daha önceden oluşturduğunuz bir yetenek varsa, üst kısımda belirtilen “Satışlar” kısmına girerek “Benim Yeteneklerim” linkine tıklamanız yeterlidir. Kaydettiğiniz yetenekler SadeceOn ekibi tarafından yapılan incelemelerden onay alması durumunda 24 saat içerisinde yayınlanacaktır.

Neler Satabilirim?

SadeceOn.com’da bulunan 11 farklı ana kategoriden dilediğinize uygun bir yetenek oluşturabilir ve bunların her birini satabilirsiniz. Aynı zamanda bu ana kategorilerin içerisinde yer alan alt kategorileri seçerek yeteneğinizi tanımlayabilir ve farklılaştırabilirsiniz. 11 farklı ana kategori: Grafik&Tasarım, Video&Animasyon, Online Pazarlama, Yazı&Çeviri, Reklamcılık, İş, Programlama&Teknoloji, Müzik&Ses, Eğlence, Yaşam ve Hediyeler’den oluşmaktadır.

SadeceON freelancer hesabınızı aktif etmeniz için herhangibir ücret ödemeniz gerekmemektedir bunuda unutmamak gerekli.

Fiverr

                                             fiverr og logo c245a93f73934a327f20392445b55b43

Bu kılavuza girmeden önce açıklayınız Fiverr’de nasıl satılır, bu platformda sunabileceğiniz hizmet türlerini ve her başarılı sipariş için geçerli olan komisyonları bilmek yararlı olabilir.

Eğer öyleyse, merak ediyorsun “Fiverr’da ne satabilirim?”, logo oluşturma, web sitesini optimize etme gibi dijital hizmetleri satmak için reklamlar oluşturabileceğinizi bilmelisiniz Internet, bir metni çevirin veya çevrimiçi bir kurs satın. Fiverr’da 7 ana satış kategorisi ve 200’den fazla alt kategori bulunmaktadır – işte bazı örnekler.

 • Grafik ve tasarım : Dijital dahil grafik dünyasına adanmış kategori. Logoların, posterlerin, broşürlerin ve çizgi filmlerin oluşturulmasına izin verir.
 • dijital pazarlama : sosyal kampanyaların oluşturulması, internet sitelerinin optimizasyonu gibi web pazarlamasını kapsayan hizmetlerin sunulduğu bölümdür. SEO ve daha fazlası.
 • Yazma ve çeviri : Yazmayı seven ve transkripsiyon yeteneklerini uzun metinler veya çeviriler için başkalarına sunanlar için idealdir.
 • Video ve Animasyon : profesyonellere ayrılmış bölüm baskı video düzenleme programları, özel efektlerle animasyon ve filmler oluşturma konusunda mükemmel becerilere sahip kameramanlar.
 • Müzik ve Ses – Müzisyenler, prodüktörler, ses teknisyenleri ve müzik dünyasıyla ilgilenen herkes, ses efektleri ve jingle oluşturma gibi çok sayıda hizmet sunabilir. Ek olarak, kendi sesinizi bestelemek için kullanılabilir hale getirmek mümkündür. şarkılar.
 • Programlama ve teknoloji : Talep üzerine İnternet siteleri oluşturabilen veya yazılım dünyasıyla ilgili çeşitli sorunları çözebilen programcılara ve geliştiricilere ayrılmış kategori.
 •  : Mali danışmanlıktan iş sunumları oluşturmaya kadar iş dünyasıyla ilgili her şey için.
 • Yaşam : Çevrimiçi kurslar sunmakla kalmayıp aynı zamanda yemek, manevi ve çok daha fazlasını sunmak isteyenler için ideal bir kategoridir.

Detaylı bilgi için tıkla

Yatirim Yapmadan Internetten Para Kazandiran Fikirler

Bu verdigimiz 3 site ilginizi çekmediyse bir çok platform & çalışma teknikleri

 1. Blog Yazmak.
 2. Youtube ile Para Kazanma.
 3. Twitch Kanalı Açmak.
 4. Udemy Üzerinden Eğitim Vermek.
 5. Google Adsense.
 6. Instagram Hesabı Açmak.
 7. Çeviri Yapmak.
 8. SEO Danışmanlığı Vererek Para Kazanma.
 9. Anket sitelerinde anket doldurmak
 10. Cpanel egitimi vermek
 11. WordPress egitimi sunmak
 12. Sunucu satışı yapmak
 13. Anahtar web sitesi hazırlayıp satmak
 14. DDOS koruma hizmeti vermek
 15. Freelancer olmak
 16. Media işleriyle ugraşmak
 17. E- ticaret
 18. Oyun modları satmak
 19. Oyun sunucusu kurmak
 20. Çevirmeklik yapmak
 21. Vlogger olmak
 22. İnfluencer olmak

ve bir çok yöntem mevcut…

Sizlere para kazanma yöntemlerinden bir çoğunu anlattık. Sizler becerileriniz neye yatkınsa o sektörde bir kariyer yapabilir veya kendi işinizi kurabilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

3 Yorum

 1. Faydalı bir yazı olmuş teşekkür ederim. Evde kaldığımız zamanlarda internetten gelir elde etmek bize katkı sağlayacaktır. Bu platformlar ile güzel gelirler kazanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu