AppleAkıllı TelefonlariOS

iOS 12.5.2 Eski Apple Cihazlar İçin Yayınlandı

iOS 14 üzerinde çalışmalar yapan Apple, eski cihazlarını unutmayarak bugün iOS 12.5.2 güncellemesini yayınladı.

Güncellemeler konusunda kullanıcılara uzun süre destek sunan Apple, iOS 14’ün yeni sürümünü desteklenen cihazlara yayınlarken eskileri de unutmadı. ABD’li üretici bugün, eski model cihazları için yeni bir yazılım güncellemesi yayınladı. iOS 12.5.2 yapı numarasında olan bu güncelleme, iPhone 6 ve 5s gibi modelleri de kapsıyor.

Eski Modellere Yeni iOS Güncellemesi

Apple’ın bugün yayınlamış olduğu iOS 12.5.2 güncellemesi, yukarıda da belirttiğimiz üzere iOS 14’ü desteklemeyen eski modeller için sunuluyor. Artık eski cihazlarında yeni özelliklere yer vermeyen üretici, yayınladığı bu güncellemeyle de yalnızca güvenliği ele aldığını bir kez daha göstermiş oldu.

Bu bağlamda yeni iOS 12.5.2 güncellemesi, tamamen eski modellerin güvenliği için sunuluyor. Şirket yeni özellikler sunmak yerine, cihazın daha stabil ve daha güvenli çalışmasını ele alıyor. Anlayacağınız güvenlik yaması dışında başka bir değişiklik göze çarpmıyor.

İşte iOS 12.5.2 Güncellemesini Alan Cihazlar

  • iPhone 6
  • iPhone 6 Plus
  • iPhone 5s
  • iPad Mini 3
  • iPad Mini 2
  • iPad Air
  • iPad Touch (6.nesil)

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yayınlanan bu güncelleme, tamamen eski modellerin güvenliğini sağlıyor. Uzunca süredir cihazlarına destek sunan  Apple, yıllar geçse de kullanıcılarını önemsemekten bir an olsun vazgeçmiyor. İşte bugün ki güncelleme de bunun en iyi örneği olarak gösterilebilir.

Peki sizler hangi telefonları kullanıyorsunuz? Eski iPhone’larınızı değişmeyi düşünür müydünüz? Yorumlarda belirtiniz.

Kaynak: Apple

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu