iOSApple

iOS 12.5.4 Eski iPhone’lar İçin Çıktı! İşte Yenilikler

iOS 14.7 Beta 3 güncellemesini piyasaya süren Apple, ek olarak eski kullanıcıları içinde iOS 12.5.4 sürümünü yayınladı. İşte detaylar.

Apple güncelleme konusunda hız kesmeden çalışmaya devam ediyor. Şirket geçen hafta iOS 15  işletim sisteminin lansmanını gerçekleştirirken, bununla beraber eski iOS 14 sürümüne de Beta sürümlerini yayınlamayı unutmadı. iOS 14.7 Beta 3 güncellemesini piyasaya süren Apple, ayrıca eski modelleri içinde iOS 12.5.4 güncellemesini kullanıma sundu.

iOS 12.5.4 güvenlik güncellemesi eski iPhone’lara çıktı

Şu anda iOS ve iPadOS için 12.5.4 yapı numaralı güncelleme herkes tarafından indirilip, yüklenebilir. Sizlerde iOS 12.5.4 güncellemesini cihazlarınıza yüklemek için Ayarlar-Genel-Yazılım Güncellemesi adımlarını takip edin. Ardından burada yer alan ”İndir ve Yükle” seçeneğinden yeni güncellemeyi telefon ya da tabletinize yükleyebilirsiniz.

iOS 12.5.4

Apple’ın değişiklik listesine göre iOS 12.5.4 güncellemesi, yeni özellikten daha çok güvenlik güncellemelerine odaklanıyor. 5 yaşındaki modele bile sunulan bu güncelleme, Apple’ın güvenlik konusunda ne kadar sadık olduğunu bizlere bir kez daha göstermiş oldu.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi yeni güncelleme güvenlik odaklı olarak geliyor. Apple’ın güvenlik destek belgesine göre bu sürüm; rastgele kod yürütülmesine yol açabilecek üç güvenlik açığını ele alırken, yine her zaman olduğu gibi WebKit’i etkileyen iki aktif açığı da kapatıyor.

Bu güvenlik açıklarından biri şu anda iOS 14.6’da düzeltildi ve WebKit’in bahsi geçen iki açığının da iOS 14.7 ile düzeltilmesi bekleniyor.

Kaynak
Kaynak

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu