YazılımiOS

Önemli Sorunları Gideren iOS 14.4.1 Güncellemesi Çıktı

Apple, tüm kullanıcılarının bir an önce yüklemesini tavsiye ettiği iOS 14.4.1 güncellemesini yayınladı.

Bir süredir beta grubunda iOS 14.5‘in hazırlıklarını yapan Apple, dün sürpriz bir şekilde iPhone için iOS 14.4.1 güncellemesini yayınladı. Kullanıcılarının güvenliğini ele alan bu güncellemenin, kesinlikle desteklenen tüm modellere bir an önce yüklenmesi gerek. Zira Apple, özelleştirmeden çok burada güvenlik açıklarını kapatıyor.

iOS 14.4.1 Güncellemesi Çıktı

iPhone kullanıcıları için yayınlanan bu sürüm, ek olarak; iPad, Apple Watch ve MacBook’lar içinde aynı anda kullanıma sunuldu. iPad için iPadOS14.4.1 sürümü gelirken, Apple Watch için WatcOS 7.3.2 ve MacBook serisi içinde MacOS 11.2.3 güncellemesi geliyor. Tüm bu sürümlerin hepsi, genel olarak güvenlik açıklarını kapatıyor ve sistemi de daha kararlı hale getiriyor.

Hatırlarsınız şirket en son ki özellik güncellemesini 26 Ocak tarihinde yayınlamıştı. O zaman piyasaya sürülen iOS 14.4 güncellemesi, geliştirilmiş HomePod Mini Handof ve ”Ögelerimi Bul” gibi bazı özellikleri de beraberinde getirmişti. Ancak dün yayınlanan güncelleme de herhangi yeni bir özelliğe yer verilmiyor. Daha çok bilinen sorunlar gideriliyor ve sistem optimizasyonları yapılıyor.

MacBook’lar içinde dünü saymaz isek en son ki güncelleme 25 Şubat tarihinde yayınlanmıştı. Apple, bu sürümde USB-C hub’larının cihazlara zarar vermesini önlemek için bir dizi düzeltmeler yapmıştı.

Şu anda iOS 14.4.1 hakkında bilinenler bu kadar. Şirket yakın zamanda testlerini gerçekleştirdiği iOS 14.5’e de yeni bir beta güncellemesi yayınlayabilir. O zaman da yine sizlere anlık olarak bildireceğiz. Gelişmelerden haberdar olmak için bizi takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu