AppleiOS

iOS 14.5.1 Hız Problemi İşte Bu Şekilde Çözülüyor!

Apple kullanıcılarının iOS 14.5.1 sürümünde yaşadığı hız problemi, küçük bir işlem ile eski performansına geri dönüyor. İşte detaylar...

ABD’li Apple, geçtiğimiz haftalarda iOS 14.5.1 sürümünü piyasaya sürdü. İlk güncellemeden doğan çeşitli hataları gideren şirket, ne yazık ki bu kez de başka bir sorun ile karşı karşıya kaldı.

Kullanıcıların raporuna göre bazı iPhone’lar, iOS 14.5.1 sürümüne güncellendikten sonra hız problemleri yaşamaya başladılar. Özellikle iPhone 12 ve iPhone 11’in performansı, neredeyse iPhone XR‘ın bile aşağısına geriledi. Ancak bazı kaynaklar bu sorunun çözümünü geçici de olsa buldu.

iOS 14.5.1 hız sorununa basit çözüm

Şu anda herkes iOS 14.5.1’in sorunları için yeni bir güncelleme beklerken, yabancı kaynaklardan bazıları ilginç bir denemeyle hız sorununu önüne geçti. Apple cihazlarının onarımlarından sorumlu olan bir kaynak, iOS 14.5.1 sürümünün hız sorununun ”iCloud-Bul” kapattıktan sonra çözüldüğünü iddia etti. Hatta ağ bul ayarını kapattıktan sonra cihazın testlerini yaparak da eski performansın tekrardan geldiğini ifade etti.

iOS 14.5.1
iOS 14.5.1 hız sorunu çözüldü

Raporlara göre iOS 14.5.1’de yaşanan performans sorunu, arama ağının aktif eşleşmesiyle ilgili bir hatadan kaynaklanıyor. Ancak Apple’un bu sorunu yeni bir güncelleme ile önümüzdeki günlerde çözeceğini umut ediyoruz.

Sizlerde geçici olarak cihazlarınızda ”iCloud-bul”  ayarını kapatıp, cihazlarınızın performan sorununu geçici olarak çözebilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu