iOSApple

Apple iOS 14.5.1 ve iOS 12.5.3 Güncellemelerini Yayınladı

Apple iOS 14.5 sürümüyle ilgili sorunları yeni iOS 14.5.1 güncellemesiyle düzeltti. Ayrıca eski modeller içinde iOS 12.5.3 güncellemesini yayımladı.

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz hafta merakla beklenen iOS 14.5 sürümünü piyasaya sürdü. Kullanıcılar için yeni özellikleri getiren bu güncelleme, aynı zamanda uygulama geliştiricilerine göz dağı veren bir işlevi de beraberinde getirdi. Ancak kullanıcıların bir kısmı uygulama izleme şeffaflığından yararlanamıyordu. İşte şirket bu ve buna benzer sorunları gidermek için bugün iOS 14.5.1 güncellemesini yayımladı. Aynı zamanda eski modeller içinde iOS 12.5.3 sürümünü piyasaya sürdü.

iOS 14.5.1 ve iOS 12.5.3 güncellemeleri çıktı

Geçtiğimiz hafta yayımlanan iOS 14.5 sürümünde bazı hatalar mevcuttu. Her zaman olduğu gibi ilk sürümlerin sorunlu gelmesi normal olarak karşılanabilir. Ancak üreticiler bir sonraki sürümlerde genelde tespit edilen bu sorunları giderirler. Zira bugün yayımlanan iOS 14.5.1 güncellemesi, özellikle uygulama izleme şeffaflığı için önemli bir düzeltmeyi beraberinde getirdi.

iOS 14.5.1 ve iOS 12.5.3
iOS 14.5.1 ve iOS 12.5.3 güncellemeleri bugün itibariyle kullanılabilir.

Kullanıcıların bir kısmı yeni uygulama izleme özelliğini çalıştırırken sorunlar yaşıyordu. Ancak bugün yayımlanan sürümde tüm sorunlar giderildi. Ek olarak şirket eski modelleri içinde iOS 12.5.3 güncellemesini piyasaya sürdü. Eski iPhone’lar için yayımlanan bu sürüm, yine hata düzeltmeleri ve birkaç optimize ile birlikte geldi.

Şu anda iOS 14.5.1 ve iOS 12.5.3 güncellemeleri OTA ile kullanıma sunuldu. Bu dağıtım kademeler halinde olduğu için ülkeler arası zaman farkı olabilir. Ancak sizler de güncellemeyi cihazlarınıza yüklemek istiyorsanız, sık sık ayarlardan güncelleme ekranına girebilirsiniz.

Son olarak Apple, akıllı saatleri içinde watchOS 7.4.1 güncellemesini yayımladı. Bu güncellemenin ayrıntıları detaylı olarak belirtilmedi fakat genel olarak güvenlik düzeltmeleri sağladığı öne sürülüyor.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu