AppleAkıllı Telefonlar

iOS 14.5 Apple Kullanıcılarının Dermanı Olacak

Apple'ın yarın kararlı olarak piyasaya süreceği iOS 14.5 sürümü, bazı kullanıcıların sıkça yaşadığı ekran sorunlarını giderecek.

ABD menşeili teknoloji devi Apple, yarın merakla beklenen iOS 14.5 sürümünü kararlı olarak piyasaya sürecek.

Kullanıcıların şikayet ettiği pek çok sorunu ele alan 14.5 güncellemesi, özellikle üst model telefonlarda meydana gelen çok önemli bir hatayı da giderecek.

iOS 14.5 loş ışık sorununu giderecek

Son günlerde Apple kullanıcıları, iPhone’larını düşük ışıkta kullandığında loş bir ışıkla karşı karşıya kaldıklarını belirttiler. Bu, özellikle iPhone 12 serisi modellerde görüldü ve pek çok kez de gündeme getirildi. İşte can sıkan bu sorun, yeni iOS güncellemesiyle çözüme kavuşacak.

iOS 14.5
IOS 14.5 loş ışık sorununu giderecek

Ekranda siyahımsı bir gölge olarak görünen loş ışık sorunu, iOS 14.5 sürümünde giderilecek. Bu sorun genelde karanlık modda görülüyor ve kullanıcıların canının da oldukça sıkıyor.

Neyse ki IOS 14.5‘in güncelleme günlüğü, şirketin bu sorunu giderdiğini gösteriyor. Yarın piyasaya sürülecek bu güncelleme, iPhone kullanıcılarının yaşadığı bu sorunu ortadan kaldıracak. Ancak bu sorunun yalnızca iPhone kullanıcılarına özgü olmadığını da belirtmekte fayda var. Zira aynı sorundan müzdarip olan bir diğer grupta iPad kullanıcıları oldu.

Yine aynı sorundan dolayı iPad kullanıcıları da şikayetçi. Ancak bu sorun yine yarınki güncellemeyle birlikte çözüme kavuşacak. Dolayısıyla hem iPhone, hem de iPad kullanıcılarının ekranda beliren loş ışık sorunu ortadan kalkacak.

Öte yandan Apple, yeni güncellemeyle birlikte pil tüketimini de önemli ölçüde geliştirecek. Aynı zamanda pil sağlığı raporunu da bazı cihazlar için baştan aşağı yenileyecek. Bu, şu anda beta sürümündeki kullanıcılara sunuldu.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu