iOSApple

iOS 14.5 Nihayet Herkes İçin Yayımlandı

Apple, kullanıcıların merakla beklediği iOS 14.5 sürümünü nihayet kararlı olarak piyasaya sürdü. Artık herkes yeniliklerden yararlanabilecek.

Teknoloji devi Apple, aylardır test ettiği iOS 14.5 sürümünü nihayet herkese açık olarak piyasaya sürdü. iPadOS 14.5 ile birlikte yayımlanan bu sürüm, artık desteklenen tüm modeller tarafından kullanılabilir.

Kullanıcılar yeni iOS 14.5 sürümüyle birlikte; uygulamalar ve web siteleri genelindeki reklamları izleyebilecek. Uygulama şeffaflığı adındaki bu özellik, artık her izlenimi detaylı olarak kullanıcıya gösterecek.

iOS 14.5 tüm yenilikleriyle karşımızda

Apple’ın iOS 14.5 sürümüyle getirdiği en iyi özelliklerden biri hiç şüphesiz Apple Watch ile maske açmaktır. Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar, iPhone’larındaki kilit ekranını eşleştirdiği Apple Watch sayesinde açabilecek. Bu yenilik, özellikle pandemi sürecinde maske takanların çok işine yarayacaktır.

Tüm bunlara ek olarak iOS’un yeni sürümü, onlarca yeni emojiyi de beraberinde getiriyor. Ayrıca güncelleme; Apple Fitness Plus antrenmanlarını Airplay 2 ile TV’de izleme özelliğini de sunuyor.

iOS 14.5
iOS 14.5 artık herkes tarafından indirebilir.

Öte yandan Apple’ın Podcast uygulaması da yeni bir tasarıma geçiyor. Bununla birlikte; PS5 ve Xbox SERİES X/S’de artık iPhone ve iPad’de destekleniyor.

Güncelleme iPhone 12 serisi içinde bir takım yenilik getiriyor. Artık kullanıcılar 5G bağlantısını daha fazla ülkede çift sim olarak çalıştırabilecek.

Apple sesli asistanı Siri’de yeni güncellemeyle değişti. Artık  Siri’de varsayılan olarak sadece kadın sesi olmayacak. Bunun yerine cihaz kurulumu sırasında tercih ettiğiniz sesleri seçebilirsiniz.

Sizlerde yeni güncellemeyi cihazlarınıza yüklemek için; Ayarlar-Yazılım Güncellemesi’ne giderek iOS 14.5’i telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu