iOSApple

Apple iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 Çıkış Tarihini Açıkladı

Bugünün en dikkat çeken gündemi olan “Spring Loaded” etkinliği, akşam saatlerinde Apple tarafından gerçekleştirildi. Şirket bu etkinlikte merakla beklenen İpad Pro modelini tanıtırken, aynı zamanda yeni iMac ve mor renkli iPhone 12 modelini de duyurdu. Etkinliğin sonunda ise şirket, iOS 14.5 ve iPadOS14.5 sürümünün ne zaman piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Uzun süredir beta olarak test edilen iOS 14.5 ve iPadOS 14.5, çok yakında kullanıcılara kararlı olarak ulaşacak.

iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 haftaya geliyor

Bugün tanıtılan ürünlerin hepsi, önceden yüklenmiş iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 sürümleriyle geliyor. Ancak Apple, diğer mevcut modeller için merakla beklenen güncellemeyi Nisan ayının son haftasında piyasaya sürecek. Yani kullanıcılar bir hafta içerisinde yeni arayüzü deneyimleyebilecek.

Apple’ın iOS 14.5 sürümü, iOS 14 döngüsündeki en önemli sürümdür. Şirket bu sürümde pek çok geliştirme ve özelliğe yer veriyor. Örneğin; Apple Watch Face ID için kilit açmayı destekliyor. Buna ek olarak uygulama gizliliği konusunda şeffaflıkta büyük ölçüde önem arz ediyor.

iOS 14.5 ve iPadOS 14.5
iOS 14.5 önümüzdeki hafta yayınlacak

Öte yandan yeni iOS arayüzü, Siri içinde bazı geliştirmeler sunuyor. Şirketin sesli asistanı Siri, yeni güncelleme sayesinde; Apple Maps, Apple News, Podcast uygulamaları ve diğer işlevleri destekliyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu