AppleYazılım

iOS 14.6 Beta 1 Kodlarında Yeni Bir Özellik Görüldü

Apple'ın yeni iOS 14.6 Beta 1 güncellemesinde gizli kodlar ortaya çıktı. Apple Music için önemli bir özellik bekleniyor.

Teknoloji devi Apple, iOS 14.6 Beta 1 güncellemesini geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdü. iOS 14.5’in hemen ardından piyasaya sürülen bu güncellemede yeni özellikler ortaya çıktı. Görünüşe bakılırsa Apple Music için önemli bir yenilik yolda.

iOS 14.6 Beta 1 kodlarında Apple’ın müzik uygulamasıyla ilgili önemli bir detay ortaya çıktı. Şirket yakında kullanıcılara HiFi özelliğini sunacak.

Apple Music için HiFi desteği iOS 14.6’da sızdı

Spotify’ın ezeli rakiplerinden Apple Music, geç kalınmış bir özellikle yakında güncellenecek. Şu anda en gerçekçi ve kaliteli bir sesle gerçek müzik deneyimi sunan Spotify HiFi, Apple Music içinde nihayet test edilmeye başlandı. iOS 14.6 kodlarında bu özellik farklı ibarelerde yer aldı: “kayıpsız ses”, “yüksek kaliteli stereo akış” ve “HiFi” adlandırmalarından bahsedildi.

Apple Music iOS 14.6
Apple’dan müzik uygulamasına HiFi desteği geliyor

Yukarıda sızan kodlar her şeyi bariz şekilde anlatıyor. Zira HiFi özelliği sayesinde kullanıcılar; daha kaliteli ve daha gerçekçi müzikler dinleyebilme fırsatı bulacak. Ancak bu özellik şu an tüm modeller için desteklenemeyeceği benziyor.

HiFi özelliği başlangıçta AirPods serisi kullanıcıları için gelecek. Bu kullanıcıların abonelikleri de beklentileri karşıladığı taktirde yeni özellikten faydalanabilecek. Tabii ilerleyen zamanda daha fazla donanım içinde desteklenmesi muhtemel. Örneğin hoparlörler ve diğer kulaklıklar içinde destek gelebişir.

Apple’ın şu anda test ettiği iOS 14.6 beta 1 ilk sızıntısını gösterdi. Bir sonraki sürümlerde daha fazla detayda ortaya çıkacaktır diye düşünüyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu