Apple

iOS 14.6 Beta Çıktı! Apple’dan Sürpriz Güncelleme

Geçtiğimiz günlerde iOS 14.5'in çıkış tarihini açıklayan Apple, bugün sürpriz şekilde iOS 14.6 birinci beta sürümümü piyasaya sürdü.

iOS 14.5’in kararlı sürümünü bu hafta piyasaya sürecek olan Apple, bunun öncesinde iOS 14.6 İlk beta sürümünü yayımladı. Sürpriz bir şekilde sunulan bu güncelleme, iOS 14.5’in kararlı sürümünden önce geliyor. Peki ne gibi değişikler var?

iOS ve iPadOS için yayımlanan 14.6 beta sürümü, hangi değişikliklerin yapıldığından bahsetmiyor. Ancak şirketin yayımladığı bu sürüm, muhtemelen 14.5’de olan bazı hataları gideriyordur diye tahmin ediyoruz.

iOS 14.6 beta 1 sürümü çıktı

iOS 14.5 özellik bakımından oldukça kapsamlı. Dolayısıyla şirketin IOS 14.6 beta 1‘de yeni bir özelliğe yer vermemesi de gayet normal karşılanabilir. Muhtemelen 14.6’nın ilk beta sürümü de performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerine odaklanıyor. Ancak şirketin değişiklik listesi belirtmediğini yeri gelmişken tekrardan söyleyelim.

iOS 14.6
iOS 14.6 beta sürümü ilk güncellemesini aldı

Şu anda Apple’ın hem iOS 14.5, hem de IOS 14.6 olmak üzere iki sürümü bulunuyor. Bu beta sürümlerinden dolayı şirket ayarlara, yeni bir indirme sistemi entegre etti ve geliştiricilere her iki sürümden birini indirmek içinde olanak tanıdı.

Öte yandan Apple, watchOS 7.5 ve tvOS 14.6 sürümlerinin de ilk test güncellemesini piyasaya sürdü.

Eray Bektaş

Teknoloji meraklısı, genç bir editör. Bayılana kadar yemek onun felsefesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu