iOSApple

iOS 14.6 Pil Sorunlarıyla Kullanıcıları Çileden Çıkarıyor!

Geçtiğimiz hafta piyasaya sürülen iOS 14.6 güncellemesi, iPhone kullanıcılarını pil sorunuyla çileden çıkarıyor.

Apple, güncelleme konusunda en az şikayet alan üreticilerden biridir. Ancak her sürümde olabileceği gibi bazı güncellemeler sorun yaratabiliyor. Bu; Android, Windows ve daha fazlasında da görülebilir. Fakat Apple’ın son güncellemelerindeki pil sorunu epey gündeme gelmeye başladı. Kullanıcılar, iOS 14.6 güncellemesinden dolayı çok şikayetçi.

ABD’li şirketin geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü iOS 14.6 sürümü, özellikle üst segmentler başta olmak üzere pek çok telefonda sorun sorun yaratmaya başladı.

iOS 14.6

iOS 14.6 pil sorunuyla can sıkıyor

Bir kullanıcının raporuna göre Smart Cover ve iPhone 11 Pro, özellikle son güncellemeden sonra pil tüketimini iki katını çıkardı. Daha önce 15 saate kadar günlük kullanıma sahip olan bu pil, iOS 14.6’dan sonra epey sorun yaratmaya başladı.

Öte yandan bazı kullanıcılarda Safari’de gezerken aynı sorunu yaşadığını belirtiyor. iPhone 12 Pro ve iPhone 12 kullanıcıları, normal pil tüketimine ek olarak Safari’nin de çok fazla şarj yediğini söylüyor.

Apple henüz bu konu hakkında bir açıklama yapmadı. Ancak iOS 14.7 ile beraber kullanıcılar çözüme ulaşacaktır diye tahmin ediyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu