TabletApple

iPad mini 6 Konsept Görselleriyle Sızdı! İşte Beklenen Özellikler

Apple'ın yaklaşan iPad mini 6 modeli, tasarımını gösteren yeni konsept resimleriyle sızdırıldı.

Teknoloji devi Apple, yeni tablet ve bilgisayarları üzerine çalışmaya devam ediyor. Bir yandan MacBook Air modelinin hazırlığını yapan üretici, diğer yandan ise yeni nesil iPad mini modelini hazırlıyor. Şimdi kaynaklar yaklaşmakta olan iPad mini 6 modelinin yeni görüntülerini ortaya çıkardılar.

Yabancı kaynaklardan gelen haberlere göre Apple, iPad mini 6 modelini bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürecek. Şirket geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü iPad Pro’lar ile satışları arttırmayı hedeflerken, iPad Mini 6 modeliyle bunu daha da canlandıracak.

iPad mini 6 tasarımı netleşiyor

Apple’ın yeni iPad mini modelinin, mevcut iPad Pro‘nun küçültülmüş bir versiyonu olacağı iddia ediliyor. Wi-Fi ve 5G’li sürümlerle gelmesi beklenen bu tablet, aynı zamanda gri ve gümüş renklere sahip olacak.

Daha önceden de iPad mini hakkında bir takım bilgi ortaya çıkmıştı. Bu haberlere göre yeni iPad Mini, 9 inçlik bir ekran ile gelecek. Bu, iPad Air 4’e benzer bir tasarım kullanacak ve Touch ID’yi de yan düğmelere taşıyacak. Donanım açısından ise mini 6, 5G’yi destekleyen A14 yonga setiyle gelecek. Ayrıca 64/128 ve 256 GB’a kadar da depolama seçeneğine sahip olması  bekleniyor.

Tüm bunlara ek olarak Apple, yeni iPad mini’de Pencil 2 kalamine de yer verecek. Böylece kullanıcının yapacağı işlemlerde kolaylaşacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu