TabletiPad Tablet

iPad Mini 6 Şık Tasarımı ve Özellikleriyle Sızdırıldı

Apple'ın tablet serisine ekleyeceği en yeni modellerden iPad Mini 6, tasarımı ve teknik özellikleriyle sızdırıldı. İşte detaylar;

Bir yandan iPhone 13 serisine yoğunlaşan Apple, diğer yandan da bilgisayar ve tablet kategorisine yoğunlaşmış durumda. Geçmiş yılları göz önünde bulundurduğumuzda dev üreticinin, normal şartlarda bu ilkbaharda yeni bir ürün lansmanı düzenlemesi bekleniyor. Her yıl düzenli olarak yapılan bu etkinlikte ise iOS 15 arayüzü ile yeni nesil iPad serisi ürünlerin tanıtılacağı iddia ediliyor. İşte bugün Apple’ın yeni tableti iPad Mini 6 hakkında bazı detaylar ortaya çıktı.

iPAD Mini 6 Özellikleri Belli Oldu

Şu anda Apple’ın iPad ürün serisinde dört model bulunuyor. iPad, iPad mini, iPad Air ve iPad Pro. İşte saydıklarımız arasından iPad mini ve iPad Pro’ya bu ay iki yeni model eklenecek. İlki iPad Mini 6 olurken, ikincisi ise iPad Pro 5 olacak.

Yukarıda bahsettiklerimiz modellerden iPad Mini 6, şimdi bazı teknik detayları ve tasarım görüntüsüyle gün yüzüne çıkıyor. Böylece yonga seti ve diğer yapılandırmaları hakkında da önemli bilgilere sahip oluyoruz.

iPad Mini 6

Tam Ekran Tasarımı ve Touch ID ile Geliyor

Resme baktığımız zaman iPad Mini 6‘nın, daha önceki tasarımdan farklı bir boyuta geçeceğini rahatlıkla anlayabiliyoruz. Genel anlamda bu tablet, iPad Air 4’ün tasarımını benimseyecek. Aynı zamanda ilk kez tam ekran+Touch ID çözümünü de benimseyecek. Bu bağlamda yeni iPadMini tablet, 8.9 inç ve 1640 x 2360 piksel çözünürlüğe sahip ekran ile donatılacak. Ek olarak güneş ışıklarında bile daha canlı görüntü sunan 500 nite kadar parlaklıkla da desteklenecek.

Apple, iPad Mini 6’da fiziksel Touch ID’yi sağ üst köşeye konumlandırarak güç düğmesinin üzerine entegre ediyor. Öte yandan tabletin görünümü de, kare çerçeve tasarımıyla geliyor ve arkada da 12 megapiksel ana kameraya ev sahipliği yapıyor.

İşlemci ve Depolama Seçenekleri

Tüm bunlara ek olarak yeni iPad Mini 6, Apple’ın güçlü yonga seti A14 bionic çip ile donatılacak. Buna ek olarak 64/128/256GB’da depolama seçenekleri bulunacak. Yeri gelmişken belirtelim. Yeni iPad Mini’de kullanılacak olan A14 bionic çipi, şu anda iPhone 12 serisine güç veriyor ve oldukça da tatmin edici performansa sahip.

iPad Mini 6

Son olarak iPad Mini 6’da USB Type-C şarj arayüzüne ve Apple’ın ikinci nesil Pencil kalemine yer verilecek. Diğer detaylar içinde lansman gününü beklemek en iyi seçenek olacak. Zira burada en temel özellikler hakkında tüm bilgileri öğrendiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu