iPhoneAkıllı Telefonlar

iPhone 12 Mini DxOMark Ses Testlerinde Şaşırttı

DxOMark ekibi, Apple'ın kompakt telefonlarından iPhone 12 Mini modelinin ses testlerini gerçekleştirdi. Sonuç mu? Şaşırtıcı...

Apple, geçtiğimiz yıl bir strateji yaparak iPhone 12 serisine mini model ekledi. Küçük ancak güçlü özellikleriyle kullanıcıya hitap eden iPhone 12 Mini, ne yazık ki hedeflenen satış rakamına ulaşamadı. Ancak cihaz, yine de çeşitli testlerde oldukça iyi başarılar göstererek herkesin yüzüne kara çıkarmayı başardı. İlk olarak kamera, şimdi ise ses performansı…

iPhone 12 Mini Ses Testlerinde Şaşırttı

DxOMark ekibi, dün iPhone 12 Mini’nin ses değerlendirme sonuçlarını açıkladı. 73 puanlık bir derece yapan bu telefon, iPhone 12 ile aynı puanı alarak sekizinci sıraya yerleşti. Hatta DxOMark ekibi de bunu ”küçük gövdeli, büyük hacimli” lakabıyla adlandırdı.

Bildiğiniz üzere Apple’ın mini olan bu iPhone 12’si, 2020 yılında serinin en küçük olan telefonu olarak karşımıza çıkmıştı. 5.4 inçlik küçük OLED ekran ile donatılan bu telefon, aynı zamanda 132 gram ağırlığıyla da çok ince ve hafif bir yapıya sahip. Ekran olarak her ne kadar diğer iPhone 12’lerden küçük olsa da, yine de işlevsellik açısından ağabeyleri ile hemen hemen aynı yeteneklere sahip. Zira içerisinde ona güç veren A14 yonga seti de hayat kurtaran en önemli etken diyebiliriz.

iPhone 12 Mini

DxOMark ekibine göre iPhone 12 Mini, iyi bir sese ve mükemmel bir alan hissine sahip. Aynı zamanda video izlerken sunduğu eşsiz deneyimde, gerçekten taktire şayan. Özetle dinamik efektler, alan duygusu ve ses yüksekliği oldukça başarılı.

Dezavantajı olarak ise mikrofonun kolayca engellendiğini söyleyebiliriz. Bu, arka plandaki sesin dengesini ve doğallığını ciddi anlamda bozabiliyor.

Sonuç olarak Apple’ın bu küçük canavarı yüksek performansı, ufacık bünyesine sıkıştırmayı başarıyor. iPhone 12 gibi yine harika bir oynatma ve kayıt yapabilme yeteneklerinde ustalığını konuşturabiliyor. Yani iyi bir sese sahip telefon düşünüyorsanız, iPhone 12 Mini tercihlerinizden biri olabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu