AppleAkıllı Telefonlar

iPhone 12S Hakkında İlk Bilgiler Gelmeye Başladı! Kameralar Güçleniyor

Apple'ın bir sonraki iPhone 12S modeliyle ilgili sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Peki yeni iPhone bizlere ne sunacak?

Apple’ın iPhone 12 serisini tanıtmasının ardından birkaç ay geçti. Ancak şirket görünüşe bakılırsa bir sonra model için kolları sıvamış. Zira yabancı kaynaklar, iPhone 12S modelinin bazı teknik bilgilerini ortaya çıkarmaya başardılar.

iPhone 12S’in özellikleri sızdırıldı

iPhone 12’nin yeni sürümü, öncekilere nazaran kamera konusunda çok daha iyi hale getirilecek. ABD’li üretici bu dört modelde, ”Sensör Shift OIS” olarak adlandırılan yeni bir optik görüntü sabitleyiciye yer verecek. Buna ek olarak 7P lens devam edecek ve ana lensin CIS boyutu da arttırılacak.

Öte yandan Apple, iPhone 12s’le birlikte çentik boyutunu küçültmeyi hedefliyor. Raporlara göre dev üretici, Face ID tasarımını yeniden ayarlayacak ve ultra geniş açılı lensi de, mevcut 5P’den 6P’ye yükseltecek.

Ekran altı parmak izi tarayıcı da görebiliriz

Son zamanlarda iPhone 12S’in ekran altı parmak izi tarayıcıya sahip olacağı yönde iddialar var. Güvenilir bir Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2021’de; hem Face ID, hem de ekran altı kamera teknolojisini getireceğini iddia etmişti. Tabii bunun varlığını zamanla daha iyi anlayacağız.

iPhone 12S

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Kaynak aynı zamanda Apple’ın; kablosuz şarjı geliştirmek için belirli iPhone modellerinin şarj noktasını iptal edeceğini de” söylüyor. Ancak bu değişikliği iPhone 12S’te uygulanıp uygulanmayacağı henüz belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Bakalım Apple, yeni iPhone’un da bizlere ne gibi sürprizler yapacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu