Akıllı TelefonlarApple

iPhone 12S’in İki Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı! Kısa Çentik Mi? Yoksa Dar Çentik Mi?

Apple'ın bir sonraki modeli olan iPhone 12S ile ilgili yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Önümüzde Dar çentik ya da kısa çentik olmak üzere iki seçenek var.

Apple’ın yeni iPhone’larıyla ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. İsim konusunda bir hayli tartışma konusu olan bu telefonların, bugün çıkan bir iddiaya göre iPhone 13 yerine iPhone 12S olarak geleceği söyleniyor. 13 sayısının uğursuzluğu nedeniyle 12S model numarasını taşıması bekleyen yeni iPhone serisi, aynı zamanda eski ”S” serisi modelleri de devam ettirecek. Ancak çeşitli yükseltmelerin olacağını belirtelim.

iPhone 12S görüldü

Gelen bilgilere göre yeni iPhone serisi, uzun yıllardır varlığını sürdüren çentiğin küçültülmüş hali olarak karşımıza çıkacak. Görünüşe bakılırsa Apple’ın bu yönde iki düşüncesi var. Biri dar çentik, diğeri ise kısa çentik tasarımı.iPhone 12S

iPhone 12S

Yukarıdaki resimlere baktığımızda her iki tasarımda, yeni iPhone 12S’in ekran gövde oranının arttırılacağını gösteriyor. Aynı zamanda bu çentik ile donatılan telefonlarda, tıklanma ya da dokunma sorunun da önüne geçilecek. Peki ya bu iki tasarımından hangisini beğendiniz?

iPhone 12S’in sızan özellikleri

Daha önceki sızıntılardan elde ettiğimiz verilere göre iPhone 12S, mevcut Face ID’yi nispeten Direct ToF teknolojisi ile donatılacak. Bu sayede ışık sensörünün modül üzerindeki hacmi de önemli ölçüde azalmış olacak.

Diğer yandan bu telefonlar, eskilere nazaran daha küçük çentiklere sahip olacak. Aynı zamanda ekran açısından da büyük gelişmelere şahit olacağız. Raporlara göre iPhone 12S’lerde, Samsung tarafından geliştirilen 120Hz’lik LTPO ekrana yer verilecek. Bu ekran, uyarlanabilir yenileme hızıyla, pil ömrüne önemli ölçüde katkı sağlayacak.

Kameralar değişiyor

Apple, yeni iPhone’larında kamera modülünün tasarımını da değiştirecek. Aşağıdaki resimden de göreceğiniz üzere 12S, üçlü lensleri içeren tek tip bir cam koruması olan kameralar ile gelecek.

iPhone 12S

Buna ek olarak Apple’ın iPhone 12S ve Mini modellerinde, lidar sensörlerine yer verilmesi bekleniyor. Bu sensörler, çekim kalitesini mükemmel hale getiren önemli bir etkendir.

Şu anda yeni gelen bilgiler bu kadar. Ancak herhangi bir sızıntıya denk geldiğimizde, tekrardan sizlerle paylaşacağız. Takip etmeye devam edin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu