Akıllı TelefonlarApple

iPhone 12S Pro Görüldü! Değişime Hazır Olun…

Apple, her yıl Eylül ayında yeni nesil iPhone’larını tanıtır. Tıpkı iPhone 12 serisinde olduğu gibi, iPhone 12S Pro’da yine önümüzdeki Eylül ayında tanıtılacak. Şimdi diyeceksiniz ki bunun ismi geçenlerde iPhone 13 değil miydi? Evet bizlerde öyle biliyorduk. Lakin son çıkan söylentilere göre Apple, batıl inanç olduğu gerekçesi ile 13 rakamı yerine yine 12’yi devam ettirecek. Bu yüzden de bir sonraki Apple cihazı, iPhone 12S serisi olarak karşımıza çıkacak. Şimdi Apple’ın bu telefonundan 12S Pro hakkında yeni haberler var.

iPhone 12S Pro görüldü

Yabancı kaynaklar, tanıtımına henüz aylar kala iPhone 12S Pro’nun yeni görüntülerini açığa çıkardı. Sızdırılan bu resimlere göre iPhone 12S Pro, piyasada halihazırda bulunan iPhone 12’nin kare tasarımını devralacağa benziyor. Arka sol tarafta diktörtgen bir modüle ev sahipliği yapan bu telefon, öncekilerden de daha farklı bir lens yapılandırması ile gelecek. Dikkat ederseniz modülün üzerinde koruyucu bir cam bulunuyor.

iPhone 12S Pro

Apple şarj girişini kaldırıyor

Gel gelelim dikkat çeken en tuhaf detaya. Yukarıdaki resme baktığınızda iPhone 12S Pro’da herhangi bir şarj girişi olmadığını fark edeceksiniz. Görünüşe bakılırsa Apple, geçtiğimiz yıl başlattığı MagSafe kablosuz şarjları bir sonraki modellerinde standart hale getireceğe benziyor.

Ancak Apple’ın kablosuz şarj konusunda henüz büyük bir gelişmeye imza attığı söylenemez. Zira iPhone 12’deki kablosuz şarjlar, hız konusunda ne yazık ki bekleneni veremedi. Fakat ABD’li üretici, iPhone 12S Pro modelinde bu şarj teknolojisini daha da geliştirecektir diye umut ediyoruz.

Tüm bunlara ek olarak ortaya çıkan yeni sızıntılar, geçtiğimiz günlerdeki söylentileri de tekrardan doğruluyor. İlki, iPhone 12S Pro serisinin uyarlanabilir LTPO ekran teknolojisi ile gelecek olması. Yani bir sonraki 12S Pro serisinde, 120Hz ile 1Hz arasında geçiş yapmayı sağlayan Samsung ekrana yer verilecek.

iPhone 12S Pro

İkincisi ise, Apple’ın yıllardır sürdürdüğü çentik tasarımını küçültecek olması. Raporlara göre şirket, yeni akıllı telefonlarında çentik boyutunu önemli ölçüde azaltacak ve görsel efekti de daha iyi hale getirecek. Aynı zamanda güvenlik konusunda da gelişmelere şahit olacağız. iPhone 12S serisi; hem parmak izi tarayıcıyı, hem de Face ID teknolojisini destekleyecek. Böylece kilit açma deneyimini de geliştirecektir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu