AppleiPhone

iPhone 12S Pro Pembe Renkli Modeliyle Görüldü

Apple'ın bu yıl sonlarına doğru piyasaya süreceği iPhone 12S Pro, pembe rengiyle birlikte görüldü.

Geçmiş yıllardaki planları göz önünde bulundurduğumuzda Apple’ın, sonbahar aylarında yeni nesil iPhone’larını tanıtması beklenir. Her yıl düzenli olarak yapılan bu etkinlikler, tüm dünya tarafından da dikkatle takip edilir. ABD’li teknoloji devi görünüşe bakılırsa bu yılda adeti bozmayacak. Şirket, bir sonraki iPhone 12S ve iPhone 12S Pro modellerini Eylül ya da Ekim ayı civarlarında resmi olarak tanıtacak.

iPhone 12S Pro Yeni Görüntüleriyle Sızdırıldı

Apple, bir sonraki iPhone’larına hangi isimi takacağında epey karamsar. Zira telefonların iPhone 13 olarak gelmesi batıl inançtan dolayı pek hoş karşılanmıyor. Bu yüzden de kaynaklar 13 yerine 12S isminin kullanılacağını belirtiyor. İşte şimdi ise iPhone 12S Pro modeli olduğu iddia edilen yeni bir telefon, tasarımını ortaya koyan hoş bir pembe rengiyle ortaya çıkıyor.

iPhone 12S Pro

Yenilenmiş Kamera Modülü

Resme göre iPhone 12S Pro serisinin arka kamera tasarımı, entegre bir cam modüle sahip olacak ve siyahımsı bir renk ile karartılacak. Böylece görsel deneyimde daha koordineli hale gelecek. Açık konuşmak gerekirse bu kamera modülü, yapılandırma açısından mevcut iPhone 12’den çok daha iyi duruyor.

iPhone 12S Pro

Arka tarafta yapılan birkaç değişikliğin yanı sıra iPhone 12’ler, ekran konusunda da büyük değişikliklere öncülük edecek. Raporlara göre Apple, yeni telefonlarında çentiğin yapısını biraz daha küçültecek.

120Hz Ekran

Sadece bu kadarıyla bitmiyor. Aynı zamanda iPhone 12S Pro modellerinde, Samsung’un LTPO ekranına yer verilecek. Yüksek yenileme hızını destekleyen bu ekran, 1-120Hz arasında otomatik olarak değişebilecek. Böylece pil tüketimi de eski nesillere göre daha dengeli olacak.

Bugüne kadar çıkan sızıntılar arasında en önemlisi de, şüphesiz iPhone 12S Pro modellerinin ekran parmak iziyle donatılacak olması. Kaynaklara göre Apple, pandemi döneminden dolayı şikayet aldığı Face ID şifrelemeyi, yeni nesil ekran üzeri parmak izi ile değiştirecek. Böylece kilit açma deneyimi de önemli ölçüde geliştirilmiş olacak.

iPhone 12S Pro kamera

Şimdilik iPhone 12’ler hakkında çıkan bilgiler bu kadar. Eylül aylarında tanıtılması beklenen bu telefonlar, pek çok yeniliği ile piyasaya damga vuracak. Dört gözle takip ediyor olacağız…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu