Akıllı TelefonlarApple

iPhone 13 Hakkında Sürpriz Gelişme! Ay Modu ve….

Her üretici gibi Apple’da, yeni iPhone’larını piyasaya sürmek için hazırlıklar yapmaya devam ediyor. Bu yılın Eylül ayında tanışacağımız iPhone 13 ya da iPhone 12S serisi, isminden tutun her bir detayına kadar farklı farklı sızıntıları ile gündemde. Şimdi ise güvenilir kaynaklar, iPhone 13’ün Android’lerde bulunan harika bir özelliğe sahip olacağını söylüyor.

iPhone 13 ay modunu destekleyecek

Android akıllı telefon üreticileri, son zamanlarda amiral gemilerine eklediği ”ay modu” özelliği ile ön plana çıkıyor. Kullanıcıların da severek kullandığı bu özellik, hiç şüphesiz Apple’ın da kollarını sıvamasına sebep oldu. Zira gelen bilgilere göre ABD’li üretici, astrofotografi ile ilgili araştırma ve geliştirmelerini güçlendirdi.

Yabancı basında çıkan bir habere göre yeni iPhone serisi, daha büyük sensörlerle gelecek ve astrofotografiyi de destekleyecek. Yani halk ağızıyla diyecek olursak ”ay modu”.

Astrofotografi işlevi iPhone 13’lerde de mükemmel bir şekilde çalışacak. Cihaz, bu modda kullanılırken, gökyüzünü otomatik olarak tanıyacak ve buna göre aya ve yıldızlara göre de otomatik ayarlamalar yapacak. Böyle kullanıcılar, en iyi ”ay modu” deneyimini de yaşamış olacaklar.

iPhone 13

iPhone 13’ün bir başka özelliği ise, yukarıda da gördüğünüz gibi her zaman açık ekran özelliğidir. Yine Android telefonlarda kullanılan bu özellik; saat, pil durumu, bildirimler vb. simgeleri ”her zaman açık ekran” şeklinde gösterecektir.

Bunun yanı sıra Apple, yeni iPhone’larının pil ömrünü uzatmak için harika bir ekrana yer verecek. Gelen bilgilere göre bir sonraki iPhone’da, güç tüketimini en aza indiren ve uyarlanabilir yenileme hızını destekleyen 120Hz’lik OLED ekrana yer verilecek. LTPO panel ile desteklenecek olan bu ekran, kullanıcılara da harika bir deneyim sunacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu