Akıllı TelefonlarApple

iPhone 13 Pro Bellek Konusunda Adeta Ezberleri Bozacak

Apple, iPhone 12 sunumundan sonra odağını bir sonraki ürünlerine çevirdi. Son zamanlarda şirketin akıllı saatler ve yeni MacBook’lar üzerine çalıştığına dair haberlere denk geldik. Tabii daha da önemlisi, iPhone 13 serisi de hazırlığı yapılan bir başka ürünlerin listesinde. Şirket, yeni amiral gemilerini herhangi bir sorun olmaz ise yıl sonuna doğru kullanıcılarıyla buluşturacak. Ancak şimdi bu telefonlar hakkında size iyi gelecek bazı haberlerimiz var.

iPhone 13 Pro sınırları zorlayacak

Bildiğiniz üzere Apple, geçtiğimiz aylarda büyük başarılara imza atan iPhone 12 serisini piyasaya sürmüştü. Şirketin dün açıkladığı bir rapora göre bu telefonlar, kısa sürede 90 milyonun üzerinde satış yaparak Apple tarihinde bir ilki başardı. Bu istatistikleri önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. Dilerseniz diğer ana sayfadan bu habere ulaşabilirsiniz.

iPhone 13 Pro

Apple’ın kısa sürede popüler olan iPhone 12 serisi, şirketin 5G’yi destekleyen ilk akıllı telefonları oldu. Şimdi ise ABD’li üretici, bir sonraki iPhone 13 serisinde de bazı ilklere imza atmaya hazırlanıyor.

Güvenilir kaynaklardan gelen haberlere göre Apple, iPhone 13 serisinin en üst modeli olan iPhone 13 Pro‘da, 1TB dahili depolamaya yer verecek. Bu, şu anda piyasada bulunan iPhone 12 serisinin de iki katına denk geliyor.  Muhtemelen en güçlü model olması beklenen iPhone 13 Pro ve Pro Max, 1TB dahili hafıza seçenekleri ile piyasaya sürülecek. Tabii bu durum fiyat olarak da cepleri biraz yakacaktır.

Apple’ın ilk 512GB’lık telefonu ile hatırlarsınız, birkaç yıl önce piyasaya sürülen iPhone XS sayesinde tanışmıştık. Daha sonra ise şirket bu yapılandırmayı, iPhone 11 ve iPhone 12 serilerine de aktardı. Ancak iPhone 13 serisinde en büyük bellek yapılandırması, 1TB olarak güncellenecek. Yani en üst model iPhone 13’de, 1TB hafıza seçeneğini görmemiz mümkün olacak.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu