Akıllı TelefonlarApple

iPhone 13 Pro Görünümü ve Özellikleriyle Sızdırıldı! Şarj Girişi Kaldırılacak

Apple'ın yeni iPhone 13 Pro modeli, tasarımını ortaya koyan görüntüleri ve teknik özellikleriyle sızdırıldı.

iPhone 13 serisi hakkında sızıntılar ardı arkasını kesmeden gelmeye devam ediyor. Son zamanlarda sıkça gündemimize konu olan bu telefonlar, bugün de yeni sızıntısı ile tekrardan gün yüzüne çıkıyor. İşte serinin en güçlü modellerinden biri olan iPhone 13 Pro’nun detayları…

iPhone 13 Pro Tasarımı Belli Oldu

Tedarik zincirlerinden gelen önceki haberlere göre iPhone 13 serisi, temelde dört model olarak karşımıza çıkacak. iPhone 12’ler gibi sıralanması beklenen bu telefonlar, büyük yükseltmelere ev sahipliği yapacak. Fakat çentik tasarımı ne yazık ki yeni nesil iPhone’larda da devam edecek.

iPhone 13 Pro

Ortaya çıkan resimlere göre iPhone 13 Pro, yine ekranın merkezinde bulunan çentikli tasarım ile gelecek. Ancak Apple, iPhone 13 serisinde bu çentiğin boyutunu biraz daha küçük hale getirecek. FaceID ve gerekli sensörlerde yine bu çentiğin içerisinde yer alacak.

Öte yandan iPhone 13 Pro’nun ekran çerçeveleri her yönden daralırken, sürpriz bir şekilde alt tarafta da ekran altı parmak izi tarayıcısına yer verilmesi bekleniyor. Özellikle pandemi döneminde kullanılamaz hale gelen FaceID’den sonra şirket, Android’lerde olan ekran altı parmak izini bu telefonlarına getirecek.

Daha da ilginci Apple, iPhone 13 serisinde şarj girişini de kaldırmayı düşünüyor. Zira görüntülere bakarsanız cihazda hiçbir şarj girişi bulunmuyor. Bu da cihazların yalnızca kablosuz olarak şarj olabileceğini gösteriyor.

iPhone 13 Pro

Optikler açısından iPhone 13 Pro; 12 megapiksel geniş açı, 12 megapiksel telefoto ve bir adette Lidar sensör ile donatılacak. Aynı zamanda üst tarafta da flaşa yer verilecek.

iPhone 13 Pro

Apple Ekran Konusunda Yükselişe Geçecek

Daha önce elde ettiğimiz verilere göre iPhone 13 Pro ve Pro Max, içerik türüne  göre dinamik olarak 1Hz’den 120Hz’e kadar değişebilen LTPO paneller ile gelecek. Samsungtarafından geliştirilen bu ekran, özellikle pil konusunda da Apple cihazlarına hayat verecek.

iPhone 13 Pro

Son olarak yeni nesil iPhone’lar A15 Bionic çip ile güçlendirilecek ve iOS 15 arayüzünü çalıştıracak. Tanıtımın ise ikinci çeyrekte Eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu