Akıllı TelefonlarApple

iPhone 13 Pro İhtişamlı Tasarımıyla Görüldü

iPhone 13 serisi hakkında yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şimdi de üst düzey özelliklerle donatılan iPhone 13 Pro ortaya çıkıyor.

Bahar aylarına doğru yaklaşırken, Apple’ın yeni telefonlarıyla ilgili sızıntılar artmaya başladı. Özellikle son zamanda sıkça karşımıza çıkan bu telefonlar, şimdi ise serinin en iddialı modeliyle gündemde. İşte iPhone 13 Pro modeline ait yeni görseller.

iPhone 13 Pro Tasarımı Netleşiyor

XDA Developers editörlerinden Max Weinbach, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım ile iPhone 13 Pro’nun görünümünü ortaya çıkardı. Yüksek çözünürlükte olan bu görsel, cihaz hakkında yorum yapabilmek için de iyi fikirler sunuyor.

iPhone 13 Pro
mat siyahı renge sahip olacak

Kaynaklara göre Apple’ın en iddialı modellerinden biri olacak iPhone 13 Pro, tıpkı önceki render’larda sızdırıldığı gibi tasarıma sahip olacak. Arka tarafında çıkıntılı bir kamera modülüyle gelecek olan bu cihaz, aynı zamanda siyahımsı bir tek camla korunacak. Böylece Apple ilk değişikliği de kamera tasarımında gerçekleştirecek.

120Hz LTPO Ekran

iPhone 13 Pro ve Pro Max’in öne çıkan en büyük özelliği ise ekranıdır. Zira dev üretici üst düzey modellerinde çok iddialı ekranlara yer verecek. Raporlara göre 13 Pro ve Pro Max; 1 ile 120Hz arasında değişiklik gösterebilen ekran ile donatılacak. Samsung’un LTPO paneli ile desteklenmesi beklenen bu ekranlar, yeni iPhone’lara pil konusunda da büyük destekler sunacak.

iPhone 13 Pro
13 Pro tasarımı

Son olarak tanıtım hakkında da ise yine sızıntılar devam ediyor. Söylentilere göre Apple’ın yeni iPhone’ları, Eylül ya da Ekim aylarında resmiyet kazanacak. Ancak cihazların ismi bu tarihe kadar değişiklik gösterebilir. Zira 13 rakamının uğursuzluğu, bir sonraki iPhone’ların 12S olarak gelmesine neden olabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu