Apple

İPhone 13 Serisi Bir İlke Daha İmza Atabilir!

Apple'ın yıl sonuna doğru piyasaya süreceği iPhone 13 serisi, tanıtım tarihine yaklaşırken önemli bir detayıyla daha ortaya çıktı.

Apple, akıllı telefonlarında ileri teknolojiyi genel olarak diğer üreticilerden geç zamanda kullanır. Şirket bunu bazen donanım tarafında yaparken, bazen de yazılım tarafında yapabiliyor. Örneğin hatırlarsınız Android’de yıllardır kullanılan widget özelliği iOS 14 ile geldi. Şimdi ise iPhone 13 serisinin yine Android’e özgü bir yeniliği beraberinde getireceği ortaya çıktı.

iPhone 13 serisi Apple tarafında ilklerin modelleri olacak. Şirketin bu seride 120Hz yenileme hızına sahip ekranlara yer vereceği söylenirken, ayrıca pil ve kamera tarafında da yine büyük gelişmeler olması bekleniyor. Bu sızıntıların yanı sıra bugün yeni bir özellik daha ortaya çıktı.

iPhone 13 serisi, Her Zaman Açık Ekran Özelliğiyle Gelebilir

Apple’ın iPhone X ile beraber Her Zaman Açık Ekran (Always On Display) özelliğini getireceği söyleniyordu. Ancak şirket bunu ne yazık ki iOS sistemine entegre etmedi ve iPhone X’leri bu özellikle piyasaya sürmedi.

iPhone 13 Her Zaman Acik Ekran

Şimdi ise yabancı medyada iPhone 13 serisinin Always On Display ile geleceği ortaya çıktı. Rapora göre şirket bu telefonlarda, Apple Watch’a benzer sistemle çalışan Always On Display’e yer verecek.

Android’lere özgü olan bu özellik, kilit ekranı hava durumu, saat ve diğer bildirimleri ekran kapalıyken bile kullanıcıya göstermeye olanak tanıyor. Muhtemelen Apple’da uzun bir aradan sonra bu özelliği iPhone 13 ailesine getirecek. Yenilik, iOS 15 ile birlikte iPhone X gibi modellere de sunulabilir.

Yunus Çakır

Teknolojiyi hayatının merkezine alan liseli bir genç.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu