Apple

iPhone 13 Serisi Hakkında Sevindiren Gelişme!

Apple'ın piyasaya sürmeye hazırlandığı iPhone 13 serisi hakkında yeni bir rapor ortaya çıktı. İşte detaylar;

Apple’ın iPhone 13 serisi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. ABD’li üreticinin merakla beklenen bu telefonları, çeşitli sızıntıların ardından şimdi de önemli bir ayrıntısıyla bir kez daha gün yüzüne çıktı.

9toMac sitesinin yayınladığı bir rapora göre LG ve Samsung Display, Apple’ın iPhone 13 serisi için ekran üretimine başladı. Bunlardan Samsung iPhone 13 Pro serisi için ekran üretirken, LG ise iPhone 13 ve 13 mini modelleri için ekran üretecek.

LG ve Samsung, iPhone 13 serisinin ekranını üretime geçiriyor

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Samsung Display, iPhone 13 Pro’nun 120Hz hızındaki LTPO panelini üretecek. LG Display ise, daha düşük bütçeli olan iPhone 13 ve iPhone 13 mini’nin OLED ekranını üretecek.

Buna ek olarak Güney Koreli Samsung, iPhone 12 serisi ve diğer Apple ürünleri de dahil olmak üzere Apple’a 120-130 milyona kadar OLED ekran tedarik edecek. LG’nin hedefleri ise düşük. Zira bu şirketin sadece 50 milyon adede yakın ekran satışı yapacağı söyleniyor.

iPhone 13 serisi

 

Bilindiği üzere geçtiğimiz yılın başlarında ortaya çıkan Covid-19 salgını, Apple’ın iPhone 12 serisini piyasaya sürmesini erteledi. Bunun sebebi ise cihazların hem ekran tedarik süresi uzadı, hem de diğer çiplerle ilgili bir takım sorunlar olmuştu. Ancak The Elec’in raporuna göre iPhone 13 serisi, iPhone 12 ailesinden bir ay daha erken piyasaya sürülecek. Hem Samsung, hem de LG ABD’li üreticiye bu ekranları iPhone 12 ailesinden bir ay erken sürede tedarik edecek.

Apple’da 120Hz LTPO ekran dönemi başlıyor

Geçmişten bugüne sızdırılan bilgilere göre Apple, ilk kez 120Hz yenileme hızına sahip LTPO ekranlı iPhone’larını piyasaya sürecek. Raporlara göre şirket, iPhone 13 ve iPhone 13 Pro Max modellerinde ProMotion’u destekleyen LTPO ekrana yer verilecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu